Третій подвиг Геракла – Стімфалійські птахи – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, стімфалійські птахи.

Сюжет. Третім завданням Еврісфея стало знищення стимфалійских птахів. Вони гніздилися в Аркадії біля міста Стімфала і стали справжнім лихом для його жителів. Перші два птахи раптово з’явилися на берегах Стимфалийского озера. Вони швидко розмножилися і дуже скоро винищили всі навколишні посіви і домашніх тварин. Місцевість практично перетворилася на пустелю. Птахи являли собою грізну силу: їх кігті та дзьоби були мідними, а пір’я – бронзовими. Птахи безжально вбивали людей, роздираючи їх на шматки. До того ж вони могли скидати бронзові пір’я на сильних супротивників. Еврісфей зробив вигляд, що йому стало шкода жителів Стімфала і він хоче їм допомогти позбутися напасті. Але насправді він знову помилково думав, що на цей раз зможе назавжди покінчити з Гераклом.

Могутнього героя було б нелегко протистояти таким небезпечним супротивникам. Його неймовірна сила не давала ніякої переваги. Насамперед він довго спостерігав за птахами. Геракл розумів, що він не зможе пробити бронзові пір’я з лука. Але коли птахи їх скидали, їм потрібен час, щоб відростити нові.

Богиня Афіна вирішила допомогти герою. Вона дала йому пару тимпанів (стародавній ударний інструмент) з міді, викованих Гефестом, і порадила піднятися на найвищий пагорб. Геракл пішов її порадою і почав бити в тимпани. Оглушливий звук налякав злісних птахів, вони піднялися в повітря і стали в паніці обсипати місцевість гострими пір’ям. Але Геракл залишався неушкодженим, тому що стояв на пагорбі і прикривався щитом.

Як тільки стімфалійські птахи скинули свою “зброю” і стали беззахисні, герой почав запускати в них свої отруєні стріли. Коли він перебив безліч птахів, інші злякалися грізного супротивника і в страху полетіли на берег Понта Евксинського (Чорного моря). Їх страх перед могутнім героєм був настільки великий, що з цього часу стімфалійські птахи ніколи не наважувалися повернутися в Грецію.

Відгук про твір. Знищення стимфалійских птахів було для Геракла випробуванням не стільки сили, скільки розуму і кмітливості. Герой не став бездумно кидатися в бій, а ретельно вивчив свого нового противника і знайшов його слабкі сторони. До того ж йому знову допомогла вища сила в особі Афіни і Гефеста.