Що штовхає людину на зраду?

Поняття зради досить широке. Можна змінити собі, Батьківщині, близькій людині. Для кожного певного випадку є свої причини. Звичайно, виправдати зраду не можна, але можна хоча б зрозуміти його причини. Нічого в житті не відбувається просто так. Іноді людині не вистачає любові, підтримки, тоді він зраджує близької людини. Розчарувавшись у своїй державі, він йде на зраду Батьківщині. Я ні в якому разі не виправдовую такі вчинки, просто намагаюся розібратися, що ж штовхає людину на зраду і як цього уникнути в своєму житті.

У літературі були описані практично всі види зрад: коханій людині, Батьківщині, собі. Якщо говорити про зраду в коханні, то відразу приходить на розум роман Л. Н. Толстого «Анна Кареніна». Жінка вийшла заміж за старого, ніколи не любила його, змінила з іншим чоловіком і за це поплатилася власним життям. Така модель зустрічається не тільки в даному конкретному творі, але і в «Грози» Островського.

Обом жінкам, Анні Кареніній і Катерини Кабановой, не вистачало любові та уваги від їхніх чоловіків. Вони обидві зустріли молодих людей, закохалися без пам’яті і зробили гріх. Автори несуть дуже важливу думку: не побудуєш міцний шлюб без почуттів, адже раптово нахлинули почуття може погубити життя. Ще можна сказати, що дві жінки не мали чітких життєвих принципів, якщо подалися велінням серця.

Наприклад, Тетяна Ларіна з роману «Євгеній Онєгін» теж любила головного героя, але їй довелося вийти заміж за іншу людину. Але жінка не наважилася на зраду, тому що вона не могла зрадити свої моральні ідеали. Моя точка зору в цьому досить складному питанні така: тільки слабка духом людина може допустити зрада.

Зрада Батьківщини – це досить часто случающаяся ситуація в літературі. У повісті А. С. Пушкіна «Капітанська дочка» Швабрин показаний справжнім зрадником. Його зневажають, бо він зрадив не тільки Батьківщину, але і кохану дівчину. Він плазує перед ворогом, щоб не померти, і щоб не боротися. Я думаю, що страх – це основна причина його поведінки. Він боїться труднощів, боїться померти за Батьківщину і не має честі, на відміну від Петра Гриньова.

Зрада – це дуже складна ситуація, яка досить сильно впливає на оточуючих. Люди повинні бути вірними один одному, краще відразу зізнатися в свої наміри, ніж нахабно зраджувати того, хто вірить тобі.