Що можна робити в лісі?

Ліс гарний завжди, в будь-який час року. Це особливий світ, в якому потрібно дотримуватися його законів. Робити в лісі можна багато цікавого, але не можна бути руйнівником цієї екосистеми.

Городяни люблять виїжджати в ліс на пікнік, розводити багаття, смажити шашлик, потім сидіти за накритою поляною з усіма витікаючими наслідками. Важливо, щоб вогнище після себе вони грунтовно загасили, а сміття прибрали. Адже нерідко буває, що сімейка залишає після себе консервні банки, пляшки, клаптики паперу, а діти бачать приклад батьків і надалі будуть вести себе так само.

Найстрашніше — толком не загашене вогнище при сильному вітрі. Лісова пожежа несе загибель дерев, звірині, пташиних гнізд, комах. З дитинства має прищеплюватися відповідальне ставлення до поведінки в лісі.

Ходять люди в ліс і з практичною метою. Збирати полуницю, чорницю, суницю — не така вже легка справа: спека, комарі, мошки. Зате ягоди лісові повні вітамінів і надзвичайно смачні.

Прекрасне тихе полювання за грибами ранньої осені. Сонце вже не пече, а лагідно гріє, комарі унялись, свіжий вітерець, а під деревами там і тут визирають з-під палої листя симпатичні капелюшки.

Добре, коли ягоди, гриби і горіхи збираються тільки для особистих потреб. На жаль, в сучасному житті дуже розвинене хижацьке ставлення до лісових дарів. Багато людей змушені збирати їх на продаж, а в такому зборі немає міри. Тому ліси обираются настільки, що звірині нічого не залишається. Чи Не тому голодні ведмеді потім підбираються до людського житла? Але це розмова вже на тему: “Чого не можна робити в лісі?”.

Якщо прийти в ліс з чистим серце і добрими намірами, то можна отримати просто радість від зустрічі з шелестом листя, співом птахів. Лісове повітря насичене запахом трав, прекрасні лісові галявини. Після загазованого міста від такого повітря навіть паморочиться голова. Звуки лісу — це ціла симфонія, але в порівнянні з міським шумом вона здається тишею, яка просто лікує душу.

Відмінною може бути лижна прогулянка в зимовому лісі. Засніжений ліс, нагадує казкові палати, він повністю занурений у тишу, тільки стукіт дятла зрідка порушує її.

А навесні в ліс можна навідатися за березовим соком, солодким і корисним. Оживаюча в лісі природа теж дуже вражає і заряджає гарним настроєм.

Ліси обдаровують людини своїми багатствами, служать легенями нашої планети, і необхідно дбайливо ставитися до цих багатств, не марнувати їх.