Що можна робити на море?

Чудово, що можна нічого не робити. Можна просто сидіти на піщаному березі і дивитися, як перекочуються хвилі. Цю безкрайню широчінь можна споглядати нескінченно.

Краще вибрати віддалене від громадського пляжу місце, де немає шуму і крику відпочиваючих. Добре прилаштуватися на гарячому від сонця камені і спостерігати за крабами. Ще краще стояти біля самої води, коли невелике хвилювання, і чекати дев’ятий вал. Хвиля огортає і злегка підкидає.

Плавати доведеться там, де пляж. З безпеки. Розважатися з маскою, трубкою і ластами цікавіше осторонь від скупчення людей. Я запливаю подалі і спостерігаю підводний світ. Це тиша, водорості, снують рибки. Трохи таємниче і трохи страшнувато: все-таки це середовище не зовсім для людини. На поверхні краще. З приятелькою ми каталися на катамарані. Мені дуже сподобалося.

Здорово грати у волейбол на пляжі з друзями, потім кидатися у воду від спеки, пірнати, знову вибігати на пісок і сохнути під променями південного сонця. Один день був зайнятий прогулянкою на катері. У відкритому морі хвилі сильніше, пружний вітер. Мені приносило радість дивитися на синьо-зелені колихання хвиль, на віддаляється берег, на обрій, де небо сходилось з морем.

Увечері люблю блукати по березі, збирати мушлі. Завжди заворожує картина призахідного сонця: червоний диск немов поступово занурюється в морську безодню, а червона смуга простягається мало не через все море. Пригадується стара пісня, де “стомлене сонце ніжно з морем прощалося”. Нарешті, зникає краєчок світила, і над морем нависає ніч з великими південними зірками. Один раз ми з подругами купалися вночі. Було моторошно і здорово.

Вдень на пляжі, звичайно, весело: атракціони, напої, морозиво і все таке… Але іноді хочеться тиші й самоти. Недалеко від будиночка, де моя сім’я зупинилася, є дикий пляж. До нього треба спускатися з гори по стежці. Я спочатку з висоти, серед кипарисів, милуюся на морське привілля. Море зверху здається величезним живим створінням, чути його зітхання. Спускаюся, располагаюсь на камені. Хвилі б’ються об берег, галька шарудить. У мене з собою книга, але я майже не читаю. Дивлюся, як білі баранці хвиль гуляють простору.

Повертаючись назад, я знову зупиняюся нагорі і затримую погляд на бірюзово-зелений пишності морської рівнини. Скоро їхати. Мимоволі згадується Пушкін: “Прощай, вільна стихія!..”. Чи доведеться мені ще раз побувати на морі? Але ніколи не забудеться цей особливий запах, краса і дихання моря.