Зміна (твір-репортаж)

Доброго дня! Ми ведемо репортаж з коридору школи № 4. Щойно пролунав дзвінок, відчиняються двері класів, і в тишу вриваються дитячі голоси. Чується тупіт ніг. Це хлопчики та дівчатка радісно біжать по сходах в їдальню. Настала велика перерва.

В спорожнілих класах затрималися тільки чергові і вчителя, але і вони скоро йдуть. Велика перерва — перепочинок для всіх: учнів і вчителів. У коридорах гамір. Там, де молодші класи, панує метушня. Малюки невтомно ганяються один за одним, падають, схоплюються, знову біжать. А ось і купа мала. Черговий учитель розтягає скуйовджених другокласників.

На території середніх класів теж досить рухливі, але дівчата зграйками стоять біля вікон, неголосно перемовляються, хихикають, хлопчики затівають свої ігри. Двоє відокремлено стоять з підручниками, зосереджено читають. Зрозуміло, відмінники.

Заглянемо до старших. Про! Захоплено грають у «Струмочок» в одному кінці коридору, в іншому старшокласниці чинно прогулюються парами, хлопці обговорюють останні новини спорту. Дехто, з планшетом в руках, з головою поринув у гру.

Цікаво, що зараз відбувається в їдальні? Спускаємося на перший поверх. Ось де пожвавлення і кипуча життя! Ложки стукають об тарілки, бігають чергові з тацями, на роздачі — напружена робота, кухарям теж нудьгувати ніколи. Всі місця зайняті, а до буфету витягнулася черга з зголоднілих учнів. Найспритніші представники молодших класів намагаються пролізти без черги, але мало кому вдалося досягти в цьому успіху. Несказанний аромат смачних булочок дурманить нюх. А там ще й пиріжки… Кажуть, що з картоплею і з м’ясом. Взагалі вся їжа в шкільній їдальні смачно пахне. Сьогодні на перше борщ, на друге — гуляш з картопляним пюре, на третє — компот з рогаликом. Здається, у репортера почалося слиновиділення.

У дитячих обличчях веселощі, чути сміх, жарти, зовсім незлые. Правду кажуть, що ситий людей добрішими. А ось вчительський стіл, за ним проходить жвава бесіда. Напевно, про шкільні справи. А може бути, і не тільки, але ми не цікаві і не будемо прислухатися.

Дзвінок! Ось і закінчилася велика зміна, маленька радість шкільного дня. У цей час можна відволіктися від уроків, добре пообідати, поспілкуватися з друзями або встигнути зробити щось важливе і цікаве для себе.

До нових зустрічей, друзі!