Моє місто — Магнітогорськ

Магнітогорська розташувався по східному схилу Південного Уралу, його розділяє на дві половини річка Урал, вона ж проходить кордоном між Європою та Азією. Таким чином, правобережжя Магнітогорська знаходиться в Європі, а частину міста з лівого боку річки відноситься до Азії.

Магнітогорськ — один з найбільших міст Челябінської області, центр металургійної промисловості світового рівня. Він має велику вагу в діловому і культурному житті Південного Уралу. Не маючи статусу обласного центру, місто за чисельністю населення (більше 400 000 чоловік) дорівнює багатьом центрів суб’єктів федерації.

Колись, у 1743 році, на місці сучасного Магнітогорська була закладена фортеця Магнітна (за назвою гори, де видобувалася руда). З часом вона стала козачої станицею, призначення якої — оборона южноуральской кордону Росії.

Справжня історія Магнітогорська почалася в січні 1929 року з прийняттям рішення Раднаркомом СРСР про будівництво великого металургійного заводу у гори Магнітної і зведенні навколо нього цілого міста для трудящих на заводі людей. І в 1931 році Магнітогорськ був офіційно затверджений у статусі міста.

Нині в моєму місті працюють вісім підприємств важкої промисловості. У Магнітогорську можна отримати вищу освіту в чотирьох внз: технічному університеті, консерваторії, інституті управління, соціально-психологічному університеті. В коледжах і технікумах Магнітогорська можна отримати професію медика, педагога, музиканта, будівельника і технолога того чи іншого напрямку.

Культурне дозвілля магнитогорцев не є проблемою. У місті є три театри: драми, ляльок, опери і балети. Цирк в Магнітогорську — ровесник міста. Моє місто дуже музикальний. Меломани можуть порадувати себе відвідуванням концертного об’єднання, будинку музики Магнітогорська, а також побувати на виступі знаменитої хорової капели нашого міста.

Шість музеїв різного роду, бібліотеки, палаци і будинки культури, кінотеатри надають повноту культурного життя городян. Моє місто не може похвалитися старовинною архітектурою, але у нас вулиці, парки та площі прикрашені пам’ятками, монументами. У Магнітогорську багато спортивних об’єднань. Особливо процвітають хокей, футбол, гірськолижний спорт.

Магнітогорськ — місто трудової слави. Однак досягнення металургійної промисловості супроводжуються сильним забрудненням атмосфери. Металургійний комбінат в останні роки діє в руслі екологічної політики, рівень забруднення навколишнього середовища поступово знижується. Одночасно будівництво житлових будинків йде у віддалених від підприємств районах.

Гімн мого міста — пісня «Магнітка». Музику для неї написала А. Пахмутова, а слова — Н. Добронравов. У ній співається про людей Магнітогорськ — мужніх трударів, «братів по вогню, братів по гарячих справах». Їм і місту я бажаю самої світлої долі.