До чого призводить відсутність мети в житті?

Мета в житті, що це? Найчастіше, люди мало розуміють, що із себе представляє ціль. А адже важливість її в сучасному світі, та чого вже в сучасному те, просто в житті, неймовірно висока. Саме завдяки цілям, ми живемо і радіємо. Для мене мета дорівнює змістом життя. Мета – те, до чого людина хоче прагнути, чого хоче домогтися, незважаючи на всі негаразди і нещастя. Тому, коли людина розуміє свою мету життя, він живе, беручи від світу. А ті, у кого мети в житті немає, найчастіше всім незадоволені і не радіють кожному прожитому дню. Для них життя — це нескінченна порожнеча. Цю тему можна знайти у багатьох літературних і кінематографічних творах. Але торкнуся тільки літературні твори, так як саме їх ми читаємо душею.

Яскравим прикладом цієї теми є твір Бориса Польового «Повість про справжню людину». У цьому творі, описаний неймовірно сильний в душі людина – Олексій Мересьев. Його головною метою було, жити і ніколи не здаватися. Він кілька разів був на грані смерті. Пробирався через ліс, ризикуючи життям. Навіть коли йому відрізали ноги, він не відступив від своєї мрії, і знову сів за штурвал літака. Його частка була дуже важкою, так як інші вже давно здавалися і лежали в госпіталі або будинку. А Мересьев, не хотів здаватися, він знову вчився ходити, перемагаючи біль. І впоравшись зі своїм станом довів медичної комісії, що знову готовий йти в бій, знову сісти керувати літаком. Цей твір описує на що готовий маючи мету в житті.

Всі хоч раз у житті стикалися з такими людьми. Хтось поставив за мету бути щасливим, для кого-то мета створити сім’ю або добитися якихось успіхів. Ці люди енергійні, життєрадісні і завжди готові йти в бій. Зазвичай з такими людьми дуже приємно перебувати.

Також для повної картини можна привести твір Івана Гончарова «Обломов». У цьому творі розглядається персонаж без мети життя, це Ілля Ілліч Обломів. Навіть коли в його житті з’явилася кохана, він не захотів міняти своє місце проживання і стикатися з подальшими труднощами. Підсумок був один, з-за безцільного існування і депресії, у нього стався серцевий напад, і він помер.

На закінчення можна сказати, що ми самі творці свого життя. І якщо ми хочемо бути щасливими, то повинні ставити цілі і досягати їх. Так як інший шлях, безцільного існування звичайно приводить до смерті та до нещастя.