Яка роль матері в житті дитини?

Мати – найголовніша людина в житті. Саме вона любить просто так і не вимагає нічого взамін. Для матері немає нічого дорожче власного дитини. Її любов безмежна, вона завжди підтримає у важку хвилину, вислухає всі проблеми і допоможе знайти їм вирішення. Я вважаю, що роль матері в житті дитини надзвичайно висока, тому що саме ця людина перебуває з нами з самого народження і знає про нас більше, ніж ми самі.

У російській і світовій художній літературі проблема батьків і дітей була і залишається гострою. Покоління не розуміють один одного, мають різні цінності і погляди на світ. Письменники показували у своїх творах різні ситуації, які траплялися в сім’ях. Наприклад, в сім’ї Наташі Ростової з роману Л. Н. Толстого «Війна і мир» мати була дуже близька зі своїми дітьми: виховувала їх в любові, прищеплювала почуття прекрасного.

Діти навчилися від неї найголовнішого: співчувати, переживати, бути чуйними і небайдужими до чужої біди. Саме завдяки своїй матері, Наташа Ростова цілком присвячує себе своїм дітям і виховує в них найкращі якості: любити музику, вміти красиво і щиро любити.

Наташа-мати вчила дітей любити не у вигляді нудних нотацій або лекцій, а через душевну бесіду з самими близькими людьми – матір’ю і батьком. Їх щастя в тому, що кожна дитина мріє знайти собі супутника життя, який би був схожий на матір чи батька. Лев Толстой вважає цю сім’ю зразковою і часто тепло називає їх «сімейством». Це, здавалося б, просте слово означає світ, душевність і спокій.

Протиставити Наташі Ростової мені б хотілося Настю, дочка Катерини Петрівни, з розповіді К. Р. Паустовського «Телеграма». Дівчина виросла і поїхала жити у велике місто. Найближча і найдорожча людина залишився жити один в маленькому селі. Настя була дуже зайнята, щоб відвідати хоча б зрідка мати. Коли Катерина Петрівна зрозуміла, що не доживе до весни, вона просила дочка приїхати. Але Настя була зайнята своєю кар’єрою, тому навіть не читала листи. Тільки після того, як дочка отримала трагічну телеграму, вона зрозуміла, що мати – це єдина людина в світі, який її щиро любив і підтримував. А після смерті Катерини Петрівни дівчина залишилася зовсім одна у всьому світі. Але виправити вже нічого не можна. Вона кається, що навіть не встигла попрощатися з матір’ю і сказати їй найголовніші слова.

Мати – головна людина в житті кожного з нас. Головне завдання дітей – любити тих, хто подарував їм життя, виховав і переживав за них. Не можна забувати маму, тому що вона ніколи не забувала про своїх дітей, коли вони були маленькими. Мама – це джерело мудрості, адже вона завжди знає, як краще. Я вважаю, що роль мати – самий головна і найважливіша жінка у житті кожної людини, яка виконала непосильне завдання: виховала дітей людьми.