Чи існують недосяжні цілі?

Люди часто живуть однією думкою про завтрашній день і мріють досягти чого-небудь, думаючи тільки про майбутнє. Але як висловився Борис Акунін: «насправді ж ніякого часу не існує, немає ніякого «завтра», є тільки вічне «зараз». Тому дуже потрібно ставити цілі в житті, орієнтуючись на сьогодні, а не завтра. Але чому ж тоді люди не користуються цілепокладанням. Відповідь проста, тому що бояться, що їх мета недосяжна. Потрібно людям підняти завісу таємниці недосяжних цілей. Щоб у майбутньому вони розуміли, що це неминуче. Світ змінюється, і цілі, які ми ставимо, може через деякий час стати не актуальними, не зрозумілими або з-за наших помилок, або з-за їх нездійсненності. Тема недосяжності цілей відображена у багатьох російських літературних творах.

Тема широко розглядається у творі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання». У романі, головний герой Родіон Розкольників, під дією зла, для благої мети» вбиває мерзенну бабу. Але, на жаль, не досягає своїх благих цілей. Так як вкрасти гроші для нього принципово дуже погано. В результаті мета, яку він собі поставив, може вважатися не досяжною, тому що, зважившись на один злочин, він не зміг розрахувати, що не готовий піти і на друге.

У кожної людини є ситуації, що підтверджують цей твір. Навіть прислів’я є: «На весь світ не догодиш». Не потрібно ставити цілі, які, на особисту думку, можуть призвести до хороших наслідків. У результаті з-за поганого розрахунку та масштабністю мети, будь-який хороший вчинок, може призвести до поганих наслідків. Наприклад, полити квіти, по-своєму бажанню, а не тоді, коли попросили. Квіти, які були политі один раз, можуть загинути.

Також тему недосяжних цілей можна побачити у творі Б. Л. Пастернаку «Доктор Живаго». Персонаж Юрій Живаго, поставив перед собою мету зберегти сім’ю на важкі часи. Але, як і у будь-якої людини в житті, відбувалися події, які заважали йому цю мету виконати. В підсумку Юрій сам загубився в своїх бажаннях, боротися за сім’ю або піти до іншого, що навіть не помітив, як все втратив: сім’ю, улюблену, місце в суспільстві. І помер від серцевого нападу.

Підводячи підсумок, можна повністю погодитися з тим, що недосяжні цілі існують. Але це не означає що всі цілі, можуть стати недосяжними. Будь-яку мету можна досягти, якщо вона поставлена правильно, тобто, оцінюючи свої справжні можливості, а не мріяти, що такі є, ну або з’являться в процесі руху до мети. Також мета недосяжна, в тому випадку, якщо вона має світовий масштаб, наприклад, безсмертя або щастя для всіх живих істот. Тому недосяжні цілі існують у світі, з-за поганого розрахунку своїх сил і не розуміння справжніх бажань.