Образ ветеринара в казці Паустовського «Заячі лапи»

У казці Паустовського «Заячі лапи» читач може звернути свою увагу на ветеринара. Автор не приділяє цьому герою великого значення при описі. І все ж за його розмови, і манері спілкування можна зрозуміти, що він за людина.

У ветеринара не дуже хороша репутація, адже серед людей, він вважається жорстоким і безсердечним людиною. Це підтверджується тоді, коли Ваня Малявін не лише не отримав від нього допомоги у лікуванні хворого зайця, а чоловік навіть образив хлопчика.

Це сталося після лісової пожежі. Хлопчик приніс тремтяче і є від болю тварина, але лікар не побажав їм допомогти. Ветеринар виставив хлопця за двері і порадив засмажити зайця з цибулею, замість того, щоб призначити лікування обпаленого тварині. Лікарі не зворушила історія, яку намагався розповісти хлопчик. Він ще більше став на нього злитися.

Можливо, у ветеринара не вистачило просто кваліфікації, адже він ніколи не лікував зайцев. Але швидше за все, він просто безжальний чоловік. Лікар ділить всіх пацієнтів на потрібних і не потрібних. Він чомусь вважає, що має право вирішувати долю хворої тварини, в певний момент просто відмовивши йому в наданні допомоги.

На жаль, цей ветеринар лише відображення нинішньої дійсності. Безліч лікарів, забуваючи про клятву Гіппократа, подібно лікареві з даної казки, обирають, кого лікувати, а кого ні. Не завжди допомога, надана медиком, є безкорисливою, і висококваліфікованої. Найчастіше, зіткнувшись з безнадійним випадком, медики, просто підписують смертний вирок, а пацієнт і його рідні залишаються наодинці з хворобою.

Ця система аморальності і холодності до чужої біди, почала складатися вже давно. Вона проявляє себе не тільки в медицині. На жаль, але таких «ветеринарів» в реальному житті набагато більше, ніж здається. Найчастіше вони «ховаються» під масками не тільки лікарів. Людей з низькою кваліфікацією і агресивним настроєм можна зустріти в будь-якій галузі і в будь-якому напрямку.

Ветеринар у казці «Заячі лапи» – це не просто образ, а цілий пласт піднятих проблем. На ці проблеми можна і потрібно звертати увагу. Це і відсутність гуманності до всього живого, і байдужість до чужого горя, і низький рівень професіоналізму, і лінь. Але, на щастя, в житті зустрічаються не тільки такі бездарні, як цей персонаж. Їх легко можна впізнати за добрим очей, усмішки на обличчі, скромності і спокійного голосу. Такі люди, якщо і не можуть допомогти людині справою, то допомагають порадою. І в нього, не буде агресії, образ і принижень. У ньому буде турбота, теплота і щирі співчуття. А це іноді допомагає краще будь-яких ліків.

Добре слово, добре діло, співчуття до чужої біди – саме це повинно бути основою людського спілкування з навколишнім світом. Кожній людині під силу стати трішки краще. І тільки так можна викорінити агресію у всьому світі. Так, це зробити складно, але як показує практика, просто життєво необхідно. І тоді Паустовских «ветеринарів» можна буде зустріти тільки в казках.