Анчар – короткий аналіз вірша: історія створення Пушкіним, жанр і основна думка твору

Ліричний вірш «Анчар» А. С. Пушкін написав , перебуваючи в Тверському маєтку Вульфів. Рік створення твору — 1828 -й. Протягом двох місяців, з вересня по листопад, великий поет складав своє бентежно-філософський твір, який перевів у форму невеликого вірша.

В цьому році за «неблагонадійним» Олександром Сергійовичем було встановлено таємний поліцейський нагляд, який привів до душевного розчарування поета і бажанням протистояти цензурі. Що турбувало поета, коли він писав «Анчар», аналіз вірша має глибокий філософський зміст.

Екзотична казка про вселенське зло

Східну легенду про що загрожує загибеллю всьому живому дереві Анчар поет наділяє у поетичну иносказательную форму, що відображає власні переживання.

Важливо! Після двох політичних посилань за поетом були організовані переслідування з боку секретного відомства, тому бунтівний революційний протест зі свого боку Олександр Сергійович кодує фольклорним сюжетом у трагічному вірші.

Історія створення вірша Анчар Пушкіна висловлює кардинальну зміну громадянської позиції поета.

Змінюється ліберальне оспівування вільнодумства на гостру критику державної влади, облеченную у форму казкової алегорії.

В основу оповіді закладена легенда про те, що на острові Ява виростає отруйна рослина «древо отрути», отруйна повітря і грунт своїми випарами.

Смертельний отрута сочиться з його гілок, і підступні ватажки тубільних племен змушують своїх рабів збирати цю отруту для того, щоб вбирати їм згубні стріли.