Твір-опис за картиною І. в. Левітана «Березень»

У галереї талановитого пейзажиста В. Левітана безліч прекрасних картин, які полонять увагу глядача і вражають своєю реалістичністю. Однією з таких картин, яка представилася мою увазі, є робота «Березень».

Картина просто переповнена світлом! Вдивляючись в полотно, глядач ніби переноситься на ту галявину, де в напівдрімоті варто конячка, чекаючи свого господаря. Вона гріється на сонечку і радіє першому, справжньому тепла!

З одного боку картини зображений дерев’яний будинок, двері в якому прочинені! З хвилини на хвилину з хати вийде господар і підійде до своєї вірної конячці!

Картина заповнена снігом. Проте він не здається нам холодним. Виблискуючи на теплому сонечку, сніжок також випромінює своєрідне тепло і приємний світло!

З іншого боку картини зображена лісиста місцевість. Природа сповнена очікуванням! Все завмерло … і з величезною жадобою вбирає тепло сонячних променів.

Вдивляючись у лісисту місцевість, я помічаю, темні, зовсім холодні тіні, які видно з-під дерев. Звичайно, перші сонячні промені ще не встигли прогріти густу лісову рослинність, тому, що від неї все ще віє морозним подихом минаючої зими. Однак блакитне і чисте небо повідомляє нам про те, що хуртовин вже не передбачається. Зима відступає і забирає з собою своїх вірних помічників – морози, снігопади та ожеледь. Природа оживає, обтрушуючись від затяжної зимової сплячки! За віконцем березень!