Чим небезпечне байдужість до своєї країни?

Наша країна – наша фортеця. Ми відчуваємо себе захищеними завдяки політичної обстановки, якої домагався президент не один рік. Ми пожинаємо солодкі плоди гірких моментів, таких як: війни, революції, бунти і заколоти. Небезпека байдужості полягає в масовій силі такого настрою. Спочатку одна людина висловлює свою байдужість до країни, потім його підтримує другий. Обговорюючи цю тему зі знайомими, все більше людей стають байдужими. Такий феномен пов’язаний з тим, що люди не вважають, що саме від них може залежати життя країни. Вони вирішують, що все вже вирішено за них і не висловлюють свою думку щодо державного порядку.

Літературні твори показують байдужість до своєї країни і всілякі наслідки такої позиції. Так, ця тема порушується у романі Толстого «Війна і мир». Епізод, коли Берг скуповує меблі для подарунків, а Наташа Ростова віддає підводи для поранених солдатів, які повертаються з битви. Чи можна уявити, що Наташа б дозволила йому вивезти меблі та залишити без засобу пересування поранених бійців. Небайдужа Ростова допомагає їм швидше дістатися в тил.

Цей приклад доводить те, що небайдужість до своєї країни, до людей, які її захищають, допомагає врятувати життя та полегшити її іншим.

На противагу гідного вчинку Наташі, Елен і Анатоль виявилися менш гуманними. У важкий 1812 рік брат і сестра не допомагали народу, були повалені своїм егоїзмом і малодушністю. Стає зрозуміло, що якщо б вони були добрішими, то змогли б врятували більше людей, стати людянішим. Байдужість до своєї країни, яку вони проявили, не тільки обесчестило їх, але і піддав загрозу інших, ні в чому неповинних людей.

Таким чином, байдужість до країни, до її жителів, несе за собою трагічні наслідки. Потрібно бути чуйною людиною, навіть у ті моменти, коли ти ризикуєш чим-небудь своїми або переступаєш через свої принципи. Є такі ситуації, в яких твоє ставлення до країни, може бути вирішальним. Головне, зуміти вчасно прийняти участь в житті країни, зробити все, що в твоїх силах. Адже ми, мешканці однієї країни – одна велика сім’я. Сьогодні ти допоміг потребуючому, а завтра допоможуть тобі. Але не можна розраховувати на допомогу ззовні, якщо ти сам виявився байдужим у чужому горі. Проявляючи ласкаво до жителів країни, ти допомагаєш всій країні, адже загальний настрій дуже важливий для держави.