Може боягуз бути щасливим?

Чому людина стає боягузом? Може він знайти щастя, будучи боягузливим? Над цими питаннями замислюються багато.

Боягузтво полягає в душевної слабкості, остраху не тільки зовнішніх факторів, але і самого себе. А, найголовніше, страх відповідальності за свої дії. Для таких людей найкраща життєва позиція – залишитися в стороні. Прийняття вже відомих істин, фактів і ні найменшого відступу від них – під таким девізом живуть труси. Але чи є в такій житті щастя?

Багато письменників зачіпають тему боягузтва у своїх творах. Вони хочуть передати весь тягар такого життя, весь виникає дискомфорт і неприємні наслідки. Щастя гідні сміливі люди, які готові діяти і ризикувати.

Всім відомий світовий роман-епопея «Війна і мир» зачіпає тему боягузтва на прикладі вчинку Жеркова. Він робив вигляд, що шукає батарею, а насправді, ухилявся від своєї військової обов’язки. Так, він врятував собі життя, але якою людиною він запам’ятався своїм товаришам по службі? Який приклад він подав новобранцям? Такої людини ніяк не можна назвати щасливим боягузом. Він жалюгідний і низький, що і доводять його вчинки. Можливо, він і уникнув фізичної смерті, а ось моральної немає. Але ж все можна було змінити, якщо б Жерков задумався про правильність свого вчинку, громадському осуді і розібрався в собі.

Також тема боягузтва відображена в оповіданні Буніна «Темні Алеї». Усталені правила суспільства, не дозволяли панові і селянці бути разом. Незважаючи на взаємну любов, теплі почуття ніжності, які між ними була і від якої вони не відреклися. Але навіть сильне почуття не дало сил і хоробрості панові, щоб визнати Надію своїй коханій. Його боягузтво призвела до нещасливої долі обох людей. Не перейшовши поріг страху, він став ще й нещасливою людиною.

Найчастіше, труси бояться втратити все, що у них є і живуть в помірному ритмі життя. Саме таким і виявився пан.

Таким чином, не буває трусів, які пізнали щастя. Ці люди самі створили свою долю і не в силах її змінити, незважаючи на бажання, яке є у них в душі. Боягузтво – людський порок, який перевищує всі інші. Щастя і боягузтво – несумісні поняття. Щасливі люди готові на все, вони долають усі життєві перешкоди і пожинають плоди таких випробувань. Труси до цього нездатні і, на жаль, залишаються у своєму власним світі, боячись що-небудь змінити.