Аналіз вірша Брюсова «В майбутньому»

Віршована робота Валерія Брюсова «В майбутньому» належить до раннього періоду творчості поета. Він був дуже юним хлопчаком, однак з високою самооцінкою і стійкою впевненістю в тому, що його літературні роботи геніальні. Звичайно, сучасники Брюсова на той момент дивилися на молодого і амбітного хлопця з презирством. Однак, в кінцевому підсумку, Валерій Брюсов став основоположником символізму, який зародився в Росії. А це говорить про його істинної талановитості, а також успішності!

Особливістю періоду раннього творчості Брюсова вважається надзвичайна легкість, мрійливість. Саме вірш «В майбутньому» є яскравим тому підтвердженням. Перед читачами постає головний герой. Він розслаблений і спокійний. У якийсь момент герой відчуває присутність іншої душі. Вона схожа на подих вітру. Хто ж її власниця? Таємнича незнайомка, яка перебуває на іншій планеті. Однак перешкоду на відстані не лякає героїв. Їх споріднені душі знайшли одна одну.

Віршована робота «В майбутньому» має свої особливості. Поет використовує безліч екзотичних слів, які були не властиві для літературних творів того часу! Ліричний герой відчуває аромат «азалій». Щоб це могло значити? Думаю, автор використовує символ квітки, який в Японії порівнювався з жіночою красою. Однак вона не так безпечні, як може здатися на перший погляд! Крім чарівності, такі квіти наповнені підступністю і отрутою. Аромат азалії притягував, одурманивал головного героя. Він полонив його!

Вірш «В майбутньому» викликає у мене особливі почуття. Воно вражає своєю фантастичністю. Думаю, ця робота є продовженням історії, яку ми дізналися з іншого вірша Брюсова «В минулому». Його героїня жорстоко покарана, вона перетворилася в жертву інквізиції. Можливо, саме її душа витає між рядків вірша «В майбутньому». Можливо, саме ця втрачена душа перетворюється на чарівний подих, що так чарує ліричного героя.