Аналіз вірша Фета «Італія»

Афанасій Фет досить рідко бував за кордоном. Його мізерне грошове становище не давало авторові ні єдиного шансу для того, щоб відправитися в подорож і побачити навколишній світ. Ситуація кардинально змінилася, коли Фет взяв у дружини самодостатню і заможну жінку. Нею виявилася Марія Боткіна.

Після весілля молодята вирішили відправитися в поїздку, вони відвідали багато європейських країн і міст. Здавалося, що давня мрія Афанасія Фета збулася. Поет надзвичайно любив Італію, він вивчав всі літературні історії, пов’язані з цією країною. І тепер, після одруження, у нього з’явився той шанс, коли він зміг відправитися назустріч незвіданому, однак, такого бажаного.

Звичайно, саме під час цієї поїздки поет і створює свій вірш «Італія». І що ж бачить читач? Повне розчарування автора. Він шокований побаченим, він приголомшений від тих емоцій, які відчував у чужих краях. Виявилося все, про що він мріяв і фантазував, було міфом і відкритою брехнею. Та повітряна, сонячна і радісна Італія була не такою гостинній, як чекав того автор. Навколо процвітала злидні. Які печуть морські пляжі, залиті сонцем, не приносили Фету ніякого задоволення. Він щиро усвідомив, що набагато більше любить густі і непрохідні ліси, що огортає заметілі і холодні зими.

Поет на мить намагався знайти щось позитивне. Він був радий тому, що його справжня мрія збулася, що він зміг відправитися туди, куди прагнула його душа. Походи по італійським руїн, відвідування зруйнованих храмів погружало Фета в минуле, створювало відчуття подорожі у часі. Однак такі емоції можна назвати швидкоплинними і короткочасними. Насправді ж, Афанасій Фет усвідомив, що бажання і реальність дуже рідко збігаються і приносять очікуваний результат. Так сталося і з Італією, яка зруйнувала надії поета, яка розбила мрію всього життя і занурила Фета в справжню, жорстоку і суху реальність.