Аналіз монологів Катерини за пєсою Островського «Гроза»

А. Н. Островський був відомим творцем і драматургом свого часу. Його роботи отримали громадське визнання. Однією з найвідоміших його п’єс стала драма «Гроза».

Головною героїнею п’єси була Катерина. Її образ був протилежністю практично до всім іншим героям п’єси. На відміну від інших, вона була мила й чиста, вона була добра і великодушна. Критики називають її промінчиком, який зміг висвітлити всі «темне царство» і пробитися назовні.

Про її монологи? Про прекрасною і світлою сімейного життя, про щастя у шлюбі, про чесність і правді.

Автор знайомить нас з монологами Катерини про її роках життя в батьківському домі. Вона жила безтурботно і щасливо. Дівчина багато часу проводила в своєму саду, поруч з квітучими рослинами, деревами і травами. Вона відчувала себе щасливою у рідному домі. Матінка не змушувала дівчину працювати, тому, вона могла проводити час на свій розсуд. І найчастіше, дівчина була в саду і молилася Богу.

Ми знайомимося з її монологами про земний рай. Катерина часто представляє образи ангелів, образи птахів, образи сонця, сонечка. У важкі години свого життя вона хоче перетворитися на метелика і непомітно для всіх, пурхати з квітки на квітку.

Не дивлячись на свою легковажність і мрійливість, Катерина була сміливою і рішучою вдачею. Героїня поведывает історію про те, як у своєму дитинстві, будучи шестирічною дівчинкою, вона втекла з дому і відплила на човні по Волзі. І знайшли дівчинку верст за десять від будинку.

Все своє життя Катерина намагається виступити проти навколишнього її жорстокості і деспотичних людей. Вона відчуває душевні муки, коли з’являється можливість піти на таємне побачення до Бориса. Дівчина розуміє, що це божевілля, але почуття любові беруть гору над її совестливостью. Але, ранима душа Катерини не змогла розгледіти в Борисі слабку особистість. Коханий не наважився продовжувати стосунки з Катериною. Вона залишилася одна, наодинці з ганьбою і своїми непотрібними почуттями.

Життя після громадського визнання про зраду стає нестерпним. І самогубство є єдиним виходом для дівчини. Вона звільняється від ганьби, від докорів і насмішок, від навколишнього жорстокості, лицемірства і черствості.