Чи можна виховати в собі сміливість?

Сміливість – це якість, яке цінувалося в усі часи. Її оспівували в народній та літературній творчості. Що таке мужність? Хоробрість – це не боятися брати на себе відповідальність, бути ініціатором, робити якісь дії.

Протилежністю сміливості є слабкість, яку ненавиділи і зневажали. Ніхто не стане заперечувати, що бути відважним і хоробрим краще, ніж бути боягузливим. Безстрашному людині байдуже вогонь і вода, він завжди попереду, допомагає іншим людям і навіть рятує їх у надзвичайних ситуаціях. Але чи можна виховати в собі це дивовижне якість?

Як мені здається, це під силу тільки людині з величезною силою волі, який вміє аналізувати свої вчинки не діє зопалу. Мені здається, що бути сміливим-означає не піддаватися емоціям, розумно оцінювати свої можливості і не пасувати перед труднощами.

В літературі є маса прикладів, коли боягузливі персонажі ставали відчайдушно хоробрими і здійснювали не властиві їм вчинки. Наприклад, Маша Миронова з повітки «Капітанська дочка» А. С. Пушкіна все життя була боязлива і здригалася при найменших вибухи. Однак, перебуваючи у фортеці в полоні у Швабрина, вона виявила сміливість протистояти його наказам. Пушкін відкрито стверджував, що сміливість закладена в кожному з нас і проявляється вона в нестандартних ситуаціях.

Зразком сміливості в літературі служить Григорій Мелехов з роману «Тихий Дон» Михайла Шолохова. Цей козак завжди був сміливим по натурі, йшов у бій, не боячись нікого і нічого. Мені здається, що якщо хочеш виховати в собі сміливість, то тільки таку. Не бояться ні ворогів, ні друзів, ні життя – дорого коштує. Не кожен з нас може цим похвалитися. Герой не зупиняється перед правдою, яка може зруйнувати його життя або кардинально змінити її. Він має чітку мету і йде прямо до неї. Наприкінці роману Мелехов робить свій правильний вибір з точки зору правди і справедливості.

Я переконана, що виховувати в собі сміливість життєво необхідно. Але в той же час цей шлях буде дуже довгим, адже не кожен може відразу змінити свій образ думок, світогляд. Чоловік не повинен бояться можливих труднощів, тому що, працюючи над собою і своїми рисами характеру, він змінює своє життя в кращу сторону, робить її ще більш прекрасною.