Яку людину можна назвати небезпечним для суспільства?

Цю тему можна розглянути з двох сторін. З одного боку, людина небезпечна для суспільства у фізичному сенсі. Така людина може завдати фізичну чи матеріальну шкоду члену суспільства. З іншого боку, людина небезпечна для суспільства в психологічному сенсі. Такими людьми є бунтарі і революціонери, які можуть спровокувати робітників на заколот.

За зовнішнім виглядом ніколи не потрібно судити про людину. Він може бути вчителем у строгому костюмі, з вусами і добрими очима-ґудзиками, а всередині нього дозріває злий план. Зовнішність оманлива, потрібно прислухатися до того, що говорить ця людина і як себе веде. Бунтівник рано чи пізно видасть себе, так само як душогуб, або злодій, які часто виглядають інтелігентно і не привертають особливої уваги до себе. Але, коли прийде час, за них все скажуть їх дії, тільки буде вже пізно, щоб щось запобігти.

У літературних творах безліч прикладів небезпечних для суспільства людей. У відомому романі Т. Драйзера «Американська трагедія» розповідається про героя Клайда Грифиттсе, який був небезпечним людиною для суспільства у всіх сенсах. Спочатку його доля не складалася, як це відбувається у інших людей. Він постійно потрапляв у всілякі халепи. Але його сутність розкривається тоді, коли він вбиває Роберту, з-за того, що він не хотів на ній одружитися через її вагітності і його любові до Сондре. Цим страшним вчинком він не тільки обірвав життя дівчини, але і засудив себе, а також оклеймил свого дядька і батьків. Ось таку людину і називають небезпечним для суспільства.

Також він працював на фабриці, завідуючим відділом, куди його влаштував дядько. Невідомо, як далі підуть справи на виробництві. Але нікому б не хотілося мати в роду вбивцю. І замість того, щоб зізнатися у скоєному, він стояв на своїй невинності до кінця. Він винив у злочині всіх, крім себе, придумуючи все нові обставини справи. Не можна говорити про те, що Клайд, отримав би іншу міру покарання і вийшов на свободу, став би іншим людиною.

Таким чином, небезпечний для суспільства людина небезпечний і для кожної людини окремо і для цілої держави в цілому. Таких людей потрібно уникати і ігнорувати їх провокації. На жаль, багато людей ведуться на їх хитрощі. Адже такі люди наділені хитрістю і наполегливістю, домагаються свого будь-якими способами.