Чи згодні Ви зі словами Пушкіна: «Мріям і рокам нема вороття»

Мрії – солодке і приємне проведення часу, яке дозволяє відволіктися від звичної суєти, полетіти далеко за межі тісної квартири, хоч на короткий термін стати крилатим. Деколи ми раптом ловимо себе на думці, що те, про що мріяли кілька років тому, тепер раптом стало зовсім не актуальним. Або ж, навпаки, здійснилося. Але в той момент, коли ця мрія тягнула нас зануритися в таємничий світ фантазій, вже ніяк не повернутися. І навіть трохи шкода. Час іде, а з ним і наші мрії, дитячі, юнацькі і навіть серйозні дорослі…

Так сталося і з героями відомого і улюбленого роману у віршах Олександра Сергійовича Пушкіна «Євгеній Онєгін». Тетяна Ларіна, увлекавшаяся романами Річардсона і Руссо, мріяла про великий, чистої і світлої любові. З’явився в їхньому будинку Євген привернув її увагу, зачарував милу сімнадцятирічну дівчину. І весь полум’яний порив нерозтрачених почуттів дівчина вилила на молодика, написавши йому визнання в листі. Онєгін був холодний з Тетяною, пояснюючи дівчині, що вона була ідеальною дружиною, але тільки він зовсім не хоче пов’язувати себе узами шлюбу. І саме від Євгена ми чуємо цю знамениту фразу: «Мріям і рокам нема вороття, не оновлю душі моєї…». Але як же помилявся наш герой! Так, роки не повернути. І ті солодкі мрії, і наївні визнання теж. А ось душу Євген оновив. Зустрівши Тетяну на балу, Онєгін закохується в неї. Тепер вже він засинає дівчину зізнаннями. Але вона віддана іншому чоловікові, нехай і не коханому. І буде йому вірна. Час згаяно. Тепер нічого не змінити.

Так, наші мрії не завжди здійснюються. Іноді через роки ми бачимо зовсім інший результат, ніж той, до якого, здавалося б, прагнули. Подібне сталося і з героєм оповідання А. П. Чехова «Іонич». Дмитро Старцев мав високу мрію – реалізуватися в медицині. Але глуха провінція настільки розчавила молодого чоловіка, що він виявляється не здатним протистояти її болоту. Дмитро починає жити як всі, товстіючи, граючи в азартні ігри і деградуючи. Пацієнти викликають у нього лише невдоволення, для нього хворі люди – це відмінне джерело доходу, їхні проблеми не цікавлять Старцева. Високі ідеали та прагнення хлопці раптом кудись зникли. Перед нами обрюзглый чоловік середніх років, завжди незадоволений і буркотливий. Пройшли роки. мрія тепер зовсім не досяжною. І повернення до раніше немає. Хоча потрібен цей повернення герою?

Таким чином, наведені приклади наштовхують нас на думку про те, що всьому свій час. Всі наші дитячі мрії і полум’яні устремління гарні там, в той момент. Потім життя веде нас за собою, змінюючи все навкруги, та й нас самих змінюючи. Ті бажання стають непотрібними або нецікавими. А часом і хотілося б повернути, але можливості нема. Напевно, потрібно жити тут і зараз, щоб потім не довелося шкодувати.