Чи існують люди, чия праця непомітний для суспільства?

Всякий праця впадає в очі? Представники багатьох професій весь час знаходяться на виду (лікарі, педагоги, будівельники, артисти). Але є такі сфери зайнятості, де праця людей залишається непомітним, але від цього він не менш важливий.

Для суспільства непомітний труд бійців невидимого фронту (офіцери ФСБ). Їх робота щодо запобігання терористичних загроз проходить непомітно. Робота розвідників теж залишається в тіні, ніхто в буденному житті не помічає їх діяльності. А вона, між тим, пов’язана з ризиком для життя. Поза увагою суспільства і служба моряків-підводників, які стоять на сторожі безпеки держави. Не просто праця цих людей непомітний в суспільстві, навіть подвиги їх не розголошуються і залишаються невідомими для переважної більшості громадян.

Непомітний неустанної молитовний праця ченців, хоча їх стараннями і ще тримається цей світ. Особливо значущою в цьому плані молитва монахів на Афоні.

Праця матері, присвятила себе вихованню дітей, не видно світу, але це нелегка праця, без вихідних. І чи є щось більш важливе і відповідальне? Адже багатодітні матері виховують майбутнє нашої країни.

Праця письменника, що вимагає таланту і натхнення, залишається за кадром. Люди можуть бачити лише результат праці — твір. Але якої напруги і скільки безсонних ночей коштувала книга, їм невідомо. Те ж можна сказати і про художників і композиторів.

Представники непомітного, але важкої праці прибиральниць і двірників заслуговують безумовного поваги в суспільстві. Адже діяльність цих скромних трудівників невидна, коли вони працюють, але якщо хтось з них з якихось причин не вийшов на роботу, це відразу всіма помічається. Завдяки праці двірників і прибиральниць ми маємо чисті двори і під’їзди.

Звичайно, не всі види діяльності, що залишаються в тіні, перераховані тут. У світі нових технологій з’явилося багато нових видів зайнятості. У соціумі все більшою популярністю користується віддалена робота (фріланс), що дає можливість людині працювати, не виходячи з дому. Помітний працю фрілансерів? Для них це не принципово, їм важлива продуктивність.

Ще Л. Н. Толстой відзначав непотрібність праці метушливого, звертає на себе увагу, що заважає іншим. Така праця нічим не краще неробства. Він вважав, що справжньому праці властиві тиша, рівномірність і непомітність.