Твір-опис за картиною по картині В. Р. Перова «Трійка»

Картина В. Р. Перова «Трійка», написана в 1866 році, в даний час знаходиться в Третьяковській галереї. На полотні зображені діти, які тягнуть за собою візок.

Центральний план картини – зображення дітей. Сюжет не випадковий, художник шукав натурщиків для цієї ідеї. Він знайшов відразу хлопчика зліва і дівчинку праворуч, труднощі виникли при пошуку третього героя. Не зустрічалося відповідного персонажа. Але в один день, проходячи по вулиці, Василь Перов помітив жінку з дитиною, яка як раз збігався по фактурі з образом, що зародився в голові у майстра. Жінку звали Марія, вона проживала важке життя: пережила смерть коханого чоловіка і дітей, у неї залишився один Вася, який і став центральним персонажем на картині. Дітлахи позували з особливим старанням, чим і допомогли передати достовірність картини.

Як-то Мар’я прийшла до Перову, принесла йому гостинець в клунку, він поцікавився, як поживає його юний натурник. Вона сказала, що він помер, і захотіла придбати картину, але вона вже була в Галереї, на неї можна було тільки подивитися. Побачивши полотно, жінка впала на коліна: не змогла стримати емоцій, адже син дивився на неї як живий.

Коли дивишся на картину, то особи дітлахів приковують до себе увагу. Видно, як їм важко, як бідність змушує їх займатися тим, що їм не подобається. Почуття жалості і співчуття викликають вони своїм виглядом.

Образ кожної дитини унікальний, вони по-різному висловлюють свій біль і в той же час внутрішню силу, з допомогою якої не здаються.

Бочка з водою здається величезною, порівняно з дітьми. Картина намальована як в тумані, пейзаж здається розмитим. Художник переважно використовував коричневі і сірі фарби, щоб підкреслити всю важкість ситуації, показати бідність реалістично.

На землі, сліди від воза, які тягнуть діти по снігу, незважаючи на страшний холод і вітер, що дме їм в обличчя. Видно, що вони йдуть з останніх сил. Поруч з дітьми біжить собака, як ніби, допомагаючи їм, вселяючи в них силу духу.

На задньому плані вимальовувалися обриси міста, які здаються невиразними. Перов майстерно передав соціальна нерівність і праця селянських дітей, як їм було важко, ніхто не думав їх жаліти, змушували виконувати будь-яку роботу, незалежно від статі і віку. Сила і завзятість цих малюків вражає, але, на жаль, іншого вибору у них немає.