Твір-опис за картиною І. в. Шишкіна «Зима»

Художнє полотно на зимову тематику В. Шишкіна під назвою «Зима» з перших хвилин викликає у мене захоплення. Картина настільки реалістична, що на мить здається мені фотографією. Як же майстерно передана атмосфера зимового, засніженого лісу, що завмер під такою кількістю білих одежинок.

Полотно передає тишу, спокій. Ліс спить, до весни він набирається сил і енергії, а в даний момент, просто насолоджується безтурботністю.

Особливу увагу на себе звертають великі, могутні сосни, які зображені на передньому плані. Їх стовбури шорсткі, темні. Гілки сосен покриті легким і пухнастим снігом. А ось маленькі деревця не можуть встояти під вагою снігу. Вони згинаються і приклоняются до землі.

Деякі дерева впали. Думаю, це сталося після снігової бурі, яка нещодавно гуляла по лісі.

Якщо уважно вдивитися в пейзаж, то на одній з гілок ми зможемо побачити невелику пташку. Вона сидить абсолютно нерухомо. Найімовірніше, їй холодно. Вона розпушила своє пір’ячко, щоб хоч трохи зігрітися.

На задньому плані картини глядач знайомиться з лісовою гущавиною, яка знаходиться в полоні темних тіней. Хоча, вся передня частина полотна наповнена світлом.

За допомогою такої гри тонів і кольорів, у В. Шишкіна вийшло створити чудовий лісовий пейзаж, який має відблиски білизни, відтінки світло-сірого і навіть блакитного.

На задньому плані картини ліс розходиться наче. Думаю, там розташована поляна, яка також вкрита густим шаром снігу. Звичайно, така відкрита місцевість наповнена світлом, вона білосніжна і незаймана. Якщо тривалий час спостерігати за лісом, то можна сміливо заявити – він живий. Десь впаде сніжок з верхівки сосни, десь птах випурхне з укриття. А, може бути, і зайчик в білосніжній шубці буде нишпорити в пошуках їжі.

Ось скільки емоцій, вражень і уяв викликає у мене чудова картина справжнього майстра В. І. Шишкіна.