Аналіз вірша Тютчева «К. Б. (Я зустрів вас — і все минуле…)»

Федір Тютчев був досить пристрасної і влюбливість особистістю. Він двічі вступав у шлюбний союз, і при цьому, вів роман з Оленою Денісьевой. Він тривав близько п’ятнадцяти років, однак, жінка трагічно загинула. Поетові здавалося, що його серце більше не зможе відчувати світлих і радісних почуттів. Однак, перебуваючи на курорті і підліковувавши своє здоров’я, у віці 65 років, Тютчев звернув увагу на молоду особу, яка і розтопила лід згасаючого серця.

Віршована робота «Я зустрів вас – і все минуле …» присвячується Амалії Крюденер. Поет намагається сказати, що надзвичайно здивований станом своєї душі. Він уже й не сподівався, що після смерті коханої, зможе випробувати почуття до іншої жінки.

У рядках вірша автор порівнює нове захоплення з прекрасним і теплим сонячним днем, який наповнює землю радістю і світлом. Федір Тютчев говорить про те, що прекрасна знайома дуже схожа на тих жінок, які коли-то раніше були з ним поруч. Це та душевна ніжність, і зовнішня краса, і благочестя і хороші манери.

Тому, поет пише про тих милих рисах, які пробуджують у ньому настільки яскраві і барвисті моменти з минулого. Адже дивлячись на баронесу, Тютчев повертався на десятки років назад, в минуле і міг відчувати те колишнє щастя і любов.

Автор дякує долі, за те, що та на заході життя, дарує йому унікальну можливість наповнити свою душу новими емоціями і відчуттями. Звичайно, Федір Тютчев не тішив себе ілюзіями про те, що така юна і прекрасна панянка зверне увагу на старого похилого віку. Однак він був радий і від того, що міг просто спостерігати за милою дівчиною. Вона вдихнула в нього нове життя і допомогла здійснити подорож у минуле, щасливе і наповнене любов’ю.