Яку людину можна назвати «байдужим»?

Байдужа людина – це людина, не виявляє емоцій до ситуацій. Це може проявлятися, як і в небажанні грати, спілкуватися, взаємодіяти, так і в більш глобальних діях. Байдужість може бути синонімом до зради, зради, егоїзму. Саме про це йде мова в багатьох сюжетах книг.

Класична література наповнена прикладами людської байдужості. Збірним образом цієї якості характеру є міські жителі в оповіданні А. П. Чехова «Туга». Старий Іона, який пережив смерть сина, шукав співчуття в народу. Він проводить цей час не поспішаючи, адже йому вже нікуди поспішати, на відміну від натовпу. Гуде натовп ніби не помічає його і обходить стороною, гніваючись і наповнюючись невдоволенням. Після декількох спроб знайти милість в очах цих людей, візник здається. Він розуміє, що всі вони байдужі до чужого горя. Можливо, висловившись, вбитому горем старого, стало б легше на душі, але він так і не знайшов людини, який би відгукнувся на його відчайдушний заклик.

Такий приклад показав масовість байдужості, яке можна порівняти з гріхом. Адже ці люди не змогли допомогти, тільки у вірному другові – коні, Іона знайшов свою душу. Невже люди стали гірше тварин? Розумні істоти, але егоїстичні до чужої біди.

Трагічно закінчилася доля Катерини Петрівни, яка опинилася в полі байдужості власної дочки з розповіді Паустовського «Телеграма». Тяжкохвора жінка писала листи рідної доньки, яка поїхала на заробітки в інше місто, але так і не змогла приїхати. Всі жителі невеликого села відвідували її, але дочка так і не приїжджала, завантажена буденною суєтою. Вона все-таки змогла приїхати, але в той момент, коли Катерина Петрівна померла. Чому ж настільки байдужа дочка і так чуйні односельці?

Люди в глибинці завжди відрізнялися глибиною своєї душі, не були настільки егоїстичними і жадібними до грошей, як міська дочка. Можливо, приїхавши раніше, донька змогла хоча б останні дні присвятити своїй матері. Егоїстичне байдужість – гірше будь-якого гріха.

Таким чином, байдужість – страшний людський порок, не приводить ситуації в стан «нормальності». Байдужість – це не просто нічого не робити, а ще й не сприяти нужденним людям або потрапили в біду. Звичайно, набагато важче переживати байдужість від близької людини, адже від нього ніколи не очікує такого низького вчинку.