У чому актуальність пєси Островського «Свої люди – поквитаємось!» сьогодні?

Сюжет комедії Олександра Миколайовича Островського «Свої люди – поквитаємось!» наповнений нескінченної ланцюгом обманів. На перший погляд, у читача не може виникнути співчуття до героїв п’єси. Однак у фіналі свого твору драматург показує образ купця Большова з іншого боку. Хоч він і обдурював людей, але виявився обдурять ще більше своїми власними дітьми.

Сюжет п’єси змушує читачів і глядачів задуматися про те, що і в сучасному суспільстві можна знайти чимало таких прикладів, де батьки виявляються обдуреними власними дітьми. Батьки можуть опинитися у важкій життєвій ситуації, а діти, не шкодуючи ні про що, можуть спокійно залишити своїх батьків одні на один з їх проблемами.

У сучасному житті все більше і більше стає Липочек і Подхалюзиных. Для дітей слова батьків в більшості своїй нічого не значать. Вони лише хочуть нажитися на чому-небудь і влаштувати своє власне життя, навіть не замислюючись про те, що можуть заподіяти біль рідним людям. П’єса Олександра Островського служить підтвердженням того, що доля не залишає без покарання будь-яку брехню, як би вона не виявлялася.

Обман є основною темою комедії Островського. Головний герой, купець Самсон Большов, не відчуває на початку п’єси «Свої люди – поквитаємось!» ніяких докорів сумління. Він обманює людей, яким повинен гроші. Свій обман він прикриває банкрутством. Подхалюзин втирається в довіру до купця, а після залишає його в борговій в’язниці ні з чим.

Поєднати події, які відбуваються в п’єсі і події з реального життя не так вже й важко. Вічна тема батьків і дітей порушується драматургом у його творі. Батько не чує власну дочку, а дочка не хоче після такого ставлення до себе допомагати своєму батькові. В кінці п’єси купця відкриваються очі на події. Липочка виходить заміж за прикажчика Подхалюзина лише для того, щоб отримати якусь вигоду від нього. Вона вирішує бути з ним, так як прикажчик отримав гроші її батька. Герої п’єси обманюють один одного і не бояться ніякого покарання. Для того щоб детальніше розкрити характери персонажів п’єси драматург вміло вводить у твір другорядних персонажів, який тільки підсилюють комізм персонажів.

Олександр Миколайович Островський вміло маніпулює вічними темами, які залишаються актуальними і сьогодні. Драматург описує життєві ситуації, змушує своїх читачів замислитися про своє власне життя.

Моральний посил п’єси не може залишитися непоміченою читачами. Саме завдяки п’єсою Олександра Островського «Свої люди – поквитаємось!» люди можуть усвідомити свої помилки, і бути може переглянути свої життєві пріоритети.

Теми, порушені Островським в п’єсах, залишаються актуальними завжди. Обман ніколи не привід ні до чого хорошого. Правда завжди відкривається рано чи пізно.

Комедія вчить читачів тому, що якщо в родині немає поваги один до одного, то це може призвести до неприємних наслідків. Діти відвертаються від своїх власних батьків так само, як і батьки колись відвернулися від них.