Аналіз поеми Маяковського «Хмара у штанях»

Вірші на любовну тематику, які створював великий літературний майстер – Володимир Маяковський, завжди відрізнялися своєю неординарністю і несхожістю на інші роботи. Поет міг зібрати в одній віршованій роботі абсолютно несумісні почуття ніжності, пристрасті, гордині і марнославства. Читачі по-різному ставляться до його робіт, але, ні в кого з них вони не викликали байдужість.

Над цікавої поема «Хмара в штанях» автор працював майже півтора року. У 1915 році він представив своє творіння на загальний огляд і очікував літературної критики. Що цікаво! З самого початку, ця робота називалася «Тринадцять апостолів». У ролі одного з них був сам поет. Він наважився судити людей, а також їх вчинки. Але, цензура того часу не прийняла багато моментів даної поеми, тому, Маяковському її довелося урізати, прибирати особливо різкі соціальні і політичні висловлювання, а також змінювати її назва.

На початку творчої роботи ми знайомимося з молодим хлопцем, який чекає зустрічі зі своєю коханою. Але, вона не приходить, і кожен удар годин стає для нього нестерпним. З молодої людини, він перетворюється на старого чоловіка, який спантеличує себе питанням: «Так буде любов?». І ось, його кохана з’являється перед очима і повідомляє жахлива звістка про своє заміжжя. У душі героя вирує ненависть, він не розуміє, чому навколишній світ настільки жорстокий.

Подальший текст віршованої роботи присвячений темі грешности нашого суспільства. Маяковський пише про те, що всі ми загрузли в жаху власних гріхів і вже зовсім не звертаємо на це увагу. Він описує шлях головного героя, який намагається очиститися від зайвих почуттів та стати сильним, сміливим і жорстким.

Читач розуміє, що саме нерозділене кохання наштовхнула його на шлях змін, на шлях очищення. Герой хоче змінити навколишній світ, зробити його краще.

Володимир Маяковський твердо стверджує, що кожна людина може бути щасливою, доклавши для цього зусилля і старання. Також, автор впевнений, що не треба розраховувати на допомогу неба і на заступництво всевишнього. Йому абсолютно все одно, що діється на землі.