Що означає бути громадянином Росії?

Багато значить для сучасної молоді велич російської культури? Набагато більше їх приваблює комфорт і барвисті картинки Європи, благополучної і ситого на перший погляд. Турбує батьків світогляд своїх дітей, зростаючих на західних фільмах і поп-музиці? Адже саме в дитинстві закладається почуття належності до своєї країни.

Що ж таке громадянин Росії? Звичайно, людина, що вважає себе громадянином своєї країни, повинен знати її гімн і головні події її історичного розвитку. А всі молоді люди потрудилися вивчити гімн і вникнути в його слова? А знання з історії Росії при сучасному рівні навчання у випускників школи дуже мізерні, а буває, що і повністю відсутні (нічого не закріпилося у свідомості з навчального матеріалу).

Почуття громадянина Росії — це любов до неї як до великої країні і як до своєї малої батьківщини. Любов виражається в прагненні більше дізнатися про історію своєї держави і про історію свого краю. Любов до батьківщини спонукає людину до дбайливого ставлення культурної спадщини Росії, поваги до пам’ятників, історичних місць. Ми ж нерідко бачимо монументи, варварськи розфарбовані балончиками. Де повага до справ наших видатних предків? Молоді люди нерідко ведуть себе як манкурти.

Громадянин своєї країни завжди пишатися славними справами і подвигами предків, як державних діячів, так і простих громадян. Вдячна пам’ять обов’язково повинна бути в нащадках, інакше країна ослабне спочатку духовно, а потім по всім складовим. Особлива подяка в юних громадян Росії повинна бути до тих, хто вистояв у лихоліття Великої Вітчизняної війни, промерзав в окопах або кував Перемогу в тилу. А хіба не заслуговують подяки ті, хто піднімав країну з розрухи і робив все для її процвітання? А ті, хто просто працював на совість, не озираючись на свою маленьку зарплату? Ці люди гідні поваги, на них не лише країна, а й земля трималась.

Якщо ти вважаєш себе громадянином Росії, то не забувай про тих, хто пройшов з честю усі випробування, що випали на долю нашого народу, поважай і знай історію рідної країни, не будь байдужим до її нинішнього стану: політичному, культурному та екологічному.