Як Ви розумієте вислів Шекспіра: «Боягузи вмирають багато разів до настання смерті, хоробрі вмирають тільки один раз»?

Шекспір – англійський письменник, видатний драматург, що створив свою трупу і написав твори, які досягли світової популярності. Я повністю згодна з висловом Шекспіра: «Боягузи вмирають багато разів до настання смерті, хоробрі вмирають тільки один раз».

Боягуз вмирає кожен раз, коли він приймає участь у відповідальній справі. Коли людина відчуває почуття страху, то його зіниці розширюються, обличчя блідне, а ручки трусяться. Серце починає посилено битися, дихання частішає. Такий стан організму можна порівняти з останнім моментом перед смертю. Тільки боягузливий людина відчуває такий стан щоденно, а хоробрий, коли справді вмирає. Під час сміливих вчинків теж настає особливий стан організму: почуття доблесті, гордості і благоговіння.

Сюжети з участю трусів зафіксовані не тільки в літературних творах, але й в історичних фактах. Перший випадок дезертирства відомий в Давньому Римі. Коли солдат тікав, його знаходили і таврували. Таким способом було неможливо здійснити спробу втечі ще раз. Тим людям, хто переховував боягуза, була гарантована смертна кара.

Ще раніше, в Єгипті, трусів виділяли з натовпу, збриваючи волосся на голові, а саме половину волосся. Побачивши людину з такою незвичайною зачіскою, городяни розуміли, що він боягуз.

Такі історичні факти підтверджують, що приймалося багато спроб облагоразумить несміливого людини, але не завжди вони допомагали. Людині варто один раз перебороти свій страх, і він зрозуміє, що це не так страшно, як здавалося раніше.

Розповідати про боягузтво потрібно не тільки дорослим людям, а й дітям, щоб вони знали, як себе вести і проявляти в різних ситуаціях.

Для того щоб показати як виглядає боягуз зі сторони, була написана російська народна казка «У страху очі великі». Казка невелика за обсягом, але вагома за змістом. Сюжет про те, як бабуся, внучка, курочка і мишка ходили за водою. Набравши води, з повними відрами, вони поверталися додому. На шляху росла яблунька, подув вітер, і вони побачили зайця. Точніше, там був заєць, але від страху вони побачили там інших звірів. А зайчик побачив чотирьох мисливців. Несміливим людям властиво перебільшувати побачене, щоб виправдати свій вчинок.

Таким чином, кожен страх для боягуза прирівнюється до смерті. Настільки він боїться небезпек і не готовий з ними боротися. Якщо боягуз боїться всього, то мужня людина навіть не помічає того, чого боїться несміливий.