Кого називають «духовним батьком»?

Слово «батько» багатозначне. Є батько, з яким людина має біологічну спорідненість, а є такий батько, званий духовним, який виховує людину і прищеплює йому моральні переконання.

У релігійному контексті під поняттям «духовний батько» розуміється священик, який проводить сповіді і веде своїх послідовників до порятунку.

У російській літературі важко знайти твір, де б в позитивному ключі описувалося життя людей, які довірили себе Богові. А. П. Чехів, наприклад, в оповіданні «Кошмар» описує неприємну сутність віруючої людини, висміює його. По-справжньому «духовним батьком» я вважаю монаха отця Сергія з однойменної повісті Л. Н. Толстого.

Степан Касатский повинен був зв’язати себе узами шлюбу з красивою фрейліною. Проте військовий вирішив постригтися в ченці і присвятити своє життя Богові. Після довгого періоду часу Степан стає ієромонахом і живе в самітництві. Отець Сергій почав зцілювати людей словом.

Я вважаю, що цей приклад є справжній духовний батько. Коли людина може вселити віру в життя, коли йому можна розповісти все про своє життя – це велика удача. Допомогти у важкій ситуації і сподіватися на віру в будь-який час дня і ночі підвладне не кожному.

Отець Сергій пишався, що може допомагати людям. Після неприємного інциденту з купецькою дочкою, ієромонах покидає монастир і їде мандрувати. Доля привела його в Сибір. Там цей чоловік розкаявся у скоєному вчинку, він почав займатися викладанням, доглядав за хворими і молився.

Ще один образ «духовного батька» є в поемі «Кому на Русі жити добре» Некрасова. Поп – нічим не примітний герой, здавалося б. Але цей чоловік серед інших героїв стоїть осібно. Поп допомагає людям і робить для них добро. Але його позитивні наміри обмежують релігійні догми. Він вважає, що релігія повинна підкоряти людей. Некрасов показує нам, що життя людини, яка присвятила своє життя релігії, непроста. Селяни незадоволені тим, що Бог не дав їм врожаю. А так як священик – це посередник між народом і Богом, то провину у своїх проблемах вони перекладають на «духовного батька».

Для мене «духовний батько» – це, перш за все, священик. Службовці в церкві володіють великою силою переконання. Ці люди можуть змусити людину відродитися, повірити в себе і в свою значимість на цій планеті. Рідний батько і духовний – це для мене абсолютно різні речі. Священики не дбають про матеріальне благополуччя, вони щасливі тим, чим живуть. Отець Сергій і Поп чимось схожі між собою: вони обидва справедливі, готові допомагати людям і вірити. Навіть незважаючи на те, що їм часто говорять неприємні слова, звинувачують у надмірній формальності, ці люди – провідники старовинних традицій, які допомагають нам відчувати своїх предків.