Розповідь Николке про дачі від особи Петьки (за оповіданням Андрєєва «Петька на дачі»)

Розповідь Андрєєва «Петька на дачі» – твір про дітей, які потребують допомоги держави та суспільства. На тему «дитинство без дитинства» наштовхнули письменника спогади популярного перукаря Івана Андрєєва. Він приїхав до Москви з села і став працювати учнем цирульника з ранніх років. Іван Андрєєв зміг домогтися успіху завдяки старанній праці і таланту, однак завжди шкодував, що упустив можливість побути просто дитиною свого часу.

Головний герой оповідання Петька в 10 років вже є учнем перукаря Осипа Абрамовича, суворого і крикливого дядька. Життя маленького хлопчика одноманітна і позбавлена дитячих радощів. Але справа не тільки в тому, що він змушений так рано працювати, але і в навколишньому оточенні. Місто являв собою байдужу машину, якої немає справи до дітей. У перукарні завжди було брудно і душно від дешевих парфумів клієнтів. Петька мріяв знайти найкраще місце. Така можливість одного разу з’явилася, коли його мати викликали на дачу. Хлопчик по щасливому випадку опинився на дачі в перший раз в житті.

Світ дачі дуже відрізнявся від звичного світу великого міста. Герой здавався «міським дикуном» серед прекрасної природи і несуетливой життя дачників.

Петька швидко звик до нового місця і тому сильно сумував, коли довелося знову повернутися в місто. Там все було по-старому: гнітюча обстановка перукарні, злі крики перукаря, лайка п’яних чоловіків і жінок. Все, що залишилося у Петьки, – це спогади про дачі. Тому вночі він розповідав Николке про дні, проведені на дачі. І ось що міг розповісти герой:

«Коли я дізнався про те, що ми їдемо на якусь дачу, то дуже зрадів. Я не знав, що таке дача, але вважав, що вона і є, те саме місце, куди я прагнув. Я вперше їхав за чавунці і дуже всім цікавився: бігав по вагону і вдивлявся у вікна, довірливо поклав руки на коліна і плечі іншим пасажирам. Вони мені посміхалися, і тільки один пан неприязно зиркнув у мій бік. Але мені було все одно.

Опинившись на дачі, я перші дні трохи соромився і боявся, так як ніколи не бачив такої величі природи. Мене трохи лякав задумливий темний ліс. Але я швидко полюбив всі на дачі: блакитне чисте небо, білі хмари, зелені галявини і чудову душу річку. А які красиві обличчя у людей, тут таких не знайти!

Усвідомити красу дачі мені допоміг новий друг Митя. Він навчається в гімназії і знає багато чого дивного. Мітя показав мені, як треба грати в класики, повів мене досліджувати руїни палацу і привчив мене часто купатися в річці. Цей хлопчик просто не истощим на вигадки!

Дуже швидко я почав відчувати себе затишно на дачі і навіть не думав звідси їхати в місто. У мене з’явилася чудова вудка, і я збирався піти порибалити, але мене зупинили поганою новиною – ми повинні були повернутися додому у велике місто. Спочатку я не зрозумів, що відбувається. Я знайшов те найкраще місце, куди так давно прагнув, так чому я повинен їхати? Коли я все зрозумів, то почав кричати з відчаю, але мені довелося змиритися».

Голос дитини звучав тихо і схвильовано серед міського шуму і суєти.