Яким має бути ремесло, щоб воно стало мистецтвом?

Далеко не завжди ремесло стає мистецтвом, хоч багато людей прагнуть до цього. Справа в тому, що ремісникам важко відшліфувати свій талант так, щоб він став мистецтвом, а ще складніше наповнити кожне своє творіння собою. Яким же має бути ремесло, щоб воно стало мистецтвом? Думаю, на це питання повинні відповісти всі, хто хочуть зайняти нішу в мистецтві.

Я вважаю, щоб стати мистецтвом, ремесло, по-перше, має бути відточено до дрібниць. Тобто ремісник повинен бути професіоналом у своїй справі, знати всі його нюанси, постійно вдосконалювати себе. Метою ремесла, близького до мистецтва, є не матеріальне збагачення, вплив на світогляд оточуючих, їх емоції, почуття.

Ремесло також повинно залишати майстру місце для самовираження, щоб людина могла вкласти у своє творіння частинку душі. Адже це мотивує до нових досягнень. Яскравим прикладом такого ремесла я вважаю ювелірна справа. Якщо ювелір відійде від заводських стандартів, він зможе створити щось красиве, незвичайне. Хіба це не мистецтво? Те ж саме можна сказати і про роботу парфумерів. Поєднати різні нотки в гармонійну композицію – теж мистецтво. Однак, якщо працювати за вже існуючими схемами, вразити нікого не вдасться.

Сюжети літератури, герої також допоможуть відповісти на поставлене питання. У творі А. Островського «Ліс» знайомимося з двома акторами – коміком і трагіком. Професію цих чоловіків можна вважати ремеслом, адже вони грають одні й ті ж або подібні ролі. За гру на сцені герої отримують, які не які, але гроші. Тим не менш, Щасливців і Несчастливцем зуміли перетворити своє ремесло в справжнє мистецтво.

Герої грали душею, навіть їх імпровізація не залишав нікого байдужим. Про перетворення ремесла у мистецтво свідчить гра акторів у маєтку в лісі. Мешканці садиби повірили грі, а це варто більшого, ніж всяка похвала.

Цей приклад показує, що тільки ремесло, яке стало частиною життя, його сенсом, може перетворитися в мистецтво.

Побутує також думка, що ремесло не може стати мистецтвом, так як здатність до другого дарована людині згори. Таку думку можна прочитати між рядків у творі А. С. Пушкіна «Моцарт і Сальєрі». Моцарт створював композиції, які не залишали нікого байдужим. При цьому мелодії народжувалися в ньому як би самі собою. Сальєрі намагався стати краще Моцарта. Він багато працював, але досягти цього так і не зміг. Не допоміг йому навіть підступний жорстокий план вбивства Моцарта.

Цей приклад показує, що ремесло не може стати мистецтвом, якщо людина не обдарований від природи.

Можна зробити висновок, що ремесло рідко стає мистецтвом, щоб це сталося, майстер повинен володіти талантом, прагнути до створення того, що залишить частинку своєї душі.