Як навчити підростаюче покоління великодушності?

Кажуть, що краса врятує світ, я ж вважаю, що врятувати його може тільки великодушність. Більшість наших сучасників, на жаль, вважає, що жити треба тільки для себе, для своєї родини, кращих друзів. Про тих, хто поза межами цього вузького кола, мало піклуються. Тим не менш, життя така, що ніколи не знаєш, як вона повернеться і в кого доведеться просити допомоги.

Якщо б кожен з нас усвідомив, наскільки важливо бути добрим, допомагати іншим, вміти прощати, іноді навіть в збиток собі, жити б стало набагато легше. Тоді б не довелося терпіти образи, фізичні знущання, нікому б не довелося ходити з простягнутою рукою’, шукаючи допомоги. Хіба це не аргументи для того, щоб стати великодушним? Але для деяких людей цього буде мало. Як же навчити наше покоління великодушності?

У сучасному світі важливу роль відіграє мода. На неї орієнтуються і підлітки, і молоді люди, і старші. Значить потрібно зробити так, щоб великодушність було в моді. Хорошим помічником для цього можуть стати ЗМІ. Сьогодні у них переважає пропаганда жорстокості, насильства, вміння йти до цілі ціною щастя інших. Думаю, потрібно терміново з цим щось робити. Важливу роль відіграє і батьківське виховання.

Показати, наскільки важливо великодушність можна і за допомогою літератури. У творі Ст. Закруткина “Матір людська” спостерігаємо за долею головної героїні Марії. Жінка пережила жахи війни, втрату близьких людей. Тим не менш, героїня не озлоблювалася. Вона намагалася допомогти іншим, збираючи врожай. Марія чекала дитину, прекрасно розуміючи, що ніхто не допоможе їй виховувати дитя. Навіть у такій ситуації вона не відмовилася допомагати дітям, які прибилися до її будинку. Малюків жінка полюбила, як своїх. Так героїня знайшла нову сім’ю, а діти – мати. Всі вони допомагали один одному і так змогли вижити.

Як склалися долі героїв, якби Марія вчинила по-іншому? Якщо б жінка прогнала дітей? Сирітки залишилися б одні, як билинки. Не факт, що хтось взяв би їх, та ще б і любив так, як Марія. Жінці теж було б важко впоратися з господарством. До того ж діти стали для неї моральною опорою, стимулом до життя.

Цей приклад показує, як великодушність стає для людей рятувальним колом навіть у найбільш бунтівні часи. Потрібно лише усвідомити, що жертвувати собою – не означає втрачати себе. Добрі справи обов’язково повертаються.

У творі “Капітанська дочка” Пугачов, слившій розбійником. Милує Петра Гриньова. Виявляється, молодий чоловік колись виявив доброту до бунтарю. Таким чином, А. С. Пушкін показав, як великодушність зберегло життя двом людям. Жоден з героїв не «виграв би, вчини він жорстоко.

Можна зробити висновок, що виховати великодушність у молодому поколінні важко, але можливо. Для цього варто на своєму прикладі показати, як важливо бути великодушним.