Моє місто — Ташкент

Мій сонячний Ташкент — дуже древнє місто. Йому більше двох тисяч років. Невеликим поселенням стояв він на караванній дорозі — Великому шовковому шляху. Протягом історії Ташкент переживав набіги, спустошення і знову відроджувався.

Зараз Ташкент — столиця Узбекистану, незалежної держави. У ньому багато нового, але зберігається і спадщина минулих епох. Сучасна архітектура є сусідами з давньої і уживається з будівлями радянського періоду.

Мій Ташкент — це не тільки широкі проспекти, площі, пам’ятники, музеї, фонтани, палаци. Мій Ташкент — це чинари, що йдуть вершинами в небо, дзюрчання ариків, тихі провулки Старого міста з глухими стінами глинобитних парканів, аромат свіжих коржів, спечених у тандирі.

Ще Ташкент неможливо уявити без базарів і чайхани, без гостинності і дружелюбності його жителів. У недалекому минулому Узбекистан був однією з республік Радянського Союзу. У роки Великої Вітчизняної війни в Ташкенті знайшли притулок безліч евакуйованих громадян інших республік. І за інших обставин люди різних національностей приїжджали в Ташкент. Багато з них набули тут другий будинок і залишилися назавжди. Так Ташкент став багатонаціональним містом. Відсоток російського населення був значним.

Ташкент був наповнений першокласної інтелігенцією, яка опинилася тут з волі долі. Вони викладали мови, інші науки, писали книги, ставили вистави, знімали фільми. В результаті — рівень інтелігентності на душу населення в Ташкенті став значно вище.

Трагічною подією для Ташкента було страшне землетрус 1966 року. Відновлювати і реконструювати столицю допомагали всі союзні республіки. Можна по-різному ставитися до СРСР, але саме в складі Радянського Союзу Узбекистан вийшов з стану феодальної відсталості. За роки радянської влади республіка пройшла шлях потужного економічного і культурного розвитку.

Зараз змінилися багато назви вулиць, демонтували пам’ятники, що символізують соціалістичну ідеологію, але з’явилися інші, наприклад пам’ятник Тамерлану, який вибудовував піраміди з черепів. На жаль, після розпаду Союзу емігрували багато вчені, викладачі, і знизився рівень підготовки в школах і вузах.

Але, як би не мінялася політична влада, Ташкент в основі своїй залишається собою. Не змінюється м’якість його повітря, далекі блакитні гори, зелені склепіння дерев над вулицями, щедрість сонячного світла, доброзичливість і привітність простих людей.

Ці працьовиті, щирі люди Ташкента заслуговують самого кращого майбутнього. Хочеться вірити, що мій Ташкент знову стане містом, де можна отримати гідну освіту, пристойну роботу з гарним заробітком. І тоді нікуди не треба буде їхати.