Як ми одного разу розводили багаття

Ми з татом любили проводити недільний день разом. Втомлені від галасливого життя в місті, від метушні і повсякденності, ми вирушали на природу. Мама готувала нам грінки, давала баночку вишневого варення і какао в термосі. З собою ми брали покривало і блокнот. Я вів щоденник і тому намагався записувати все, що здавалося мені цікавим.

Ми йшли до місця близько півгодини, проходячи по стежках, бачачи перед собою палісадники і ясне блакитне небо. Під звуки магнітофона ми йшли в хорошому настрої і час, витрачений на дорогу, пролетів непомітно.

Перед нами відкрився новий вид: лісовий пейзаж і обрив перед озером. Мені здавалося, що цей вид міг би стати окрасою картинної галереї. Дерева були тонкі та високі, звиваються під подувом вітру. На озері була легка гладь, листя смиренно пливли за течією. Обрив здавався чимось незвіданим. Ми бачили кожен камінчик і виступ, але не могли доторкнутися.

Потім ми розстелили покривало і розклали наші припаси. Тато дістав мішечок з картоплею і дав команду шукати сухі гілки. Це було нескладним завданням, так як вітер зробив дерева майже лисими і поламав гілки, залишивши їх лежати біля стовбура. З грайливим настроєм я назбирав потрібну кількість дров, і ми прийнялися розводити багаття.

Гілки періодично тріщали, горіли і тліли. Для підпалу ми використовували листя і суху траву. Поки я возився, тато приніс гілок побільше і товстіший, і поклав їх зверху багаття. Він підкидав їх по кілька штук, даючи вогнища розгорітися.

Коли прогоріли всі гілки і залишилися палати вугілля, ми поклали в них картоплю. Коли ми її дістали, вона була зовсім чорної і обпікала пальці. Попиваючи какао, ми милувалися навколишнього нас природою. Картопля вже охолола, і ми жадібно кусали її м’якоть.

Тато навчив мене прибирати за собою сміття, тим самим не забруднюючи те місце, яке вже стало нашим коханим.

Почало сутеніти. Ми стали збирати наші речі і вирушили в дорогу. Післясмак від картоплі, запеченої у вугіллі, запам’яталося мені на кілька років, і я завжди брав картоплю на природу. Докучливі мошки то і справа оточували нас, ніби сама природа не хотіла нас відпускати. Ми швидко дійшли до будинку, і мама зустріла нас смачною вечерею і гарячим чаєм.

Я розповів їй, як ми розпалювали багаття, як збирали гілки, яким красивим і незабутнім був наш шлях. З цього дня я полюбив такі дні і завжди з охотою йшов разом з батьком на природу.