На які вчинки штовхає людину боягузтво?

Страшно бути боягузом, а ще страшніше ні змінюватися, ні намагатися боротися зі своїми страхами і вчитися протистояти їм. Через боягузтво однієї людини можуть постраждати багато, поплатитися своїм життям. Боягузтво тісно перетинається з малодушністю. Адже людина з великою душею буде сильним завжди і у всьому, не соромлячись, проявляє сміливість.

Вчинки боягуза завжди порицались суспільством, з такою людиною уникали спілкування, не співпрацювали з ним у відповідальних справах, адже така людина може підвести без докорів совісті. Таких прикладів багато і в житті, і в історії та літературі. Боягузливі люди запам’ятовуються назавжди, про них говорять не з добротою в очах. Цих персонажів створювали з метою показати, до чого призводить боягузтво.

Літературним прикладом є вчинок Швабрина з повісті «Капітанська дочка». Він був добрим знайомим головного героя, але на відміну від нього, він не відрізнявся сміливістю. Коли загін Пугачова захоплював фортеця, Швабрин злякався і зрадив принципам дворян: відмовився захищати бік влади. Цей приклад показує як людина, переживаючи за своє життя і долю, надає вищу владу.

Боягузтво представлена також у романі Булгакова «Майстер і Маргарита». Є безліч прикладів, але найяскравіший з них був момент, коли Понтій Пилат стратив філософа ні за що. А вчинив він так тому, що не міг не відповідати своєму образу. Ось до чого доводить громадську думку. Був би Понтій сміливим, не боявся своїх вчинків, то зміг би зберегти життя неповинну людину.

Отже, боягузтво – найстрашніший порок людського характеру. Вступаючи як боягуз, ніхто не замислюється про наслідки. Невміння щохвилини приймати вірні рішення, до того ж, сміливі, може закінчитися трагічно для всіх. Сміливість проявляється в досить серйозних ситуаціях, іноді може вимагати і самопожертву, до якого потрібно йти, бути готовим зробити добро іншим людям, залишити про себе приємне враження і світлу пам’ять.

Боягузтво полягає не тільки у рішеннях, що стосуються чиємусь житті, але і в любовних справах. Людині, якій не вистачає сміливості, важко підійти до вподобаної дівчини, зав’язати розмову першим. Таким людям складно влаштувати своє особисте життя, адже боягузтво поєднується з боязкістю, є її вищим проявом. Можливо, труси не готові до відносин, адже вони не зможуть заступитися за даму серця, відстояти її думку в суспільстві. Такі люди думають тільки про себе.