«Повість про те, як один мужик двох генералів прогодував» – короткий зміст (переказ)

Жили два генерала. Обидва Служили в реєстратурі. Крім своєї роботи ні чого не знали, ні чого не відали. Як-то реєстратуру розформували і генералів відправили на пенсію. Оселилися вони в Петербурзі на вулиці Подьяческой.

Одним вранці прокинулися генерали в одного ліжка на безлюдному острові. Стали говорити один одному, що приснився їм дивний сон, будь-то вони потрапили на безлюдний острів. Але потім з жахом усвідомили, що вони дійсно на безлюдному острові. Стали генерали думати, як вони сюди потрапили. До того часу розігрався у генералів апетит. Вирішили вони піти оглянути острів. Один пішов на право, інший – наліво.

Бачить один, на деревах ростуть соковиті плоди. Спробував зірвати їх, але тільки порвав сорочку. У річці було багато риби, в лісі – дичини. Але, ні чого зловити так і не зміг, адже не вмів цього. Вирішив тоді генерал повернутися. Другий вже чекав його і був теж з порожніми руками. Єдине, що знайшли генерали, була газета «Московські відомості».

Вирішили тоді генерали прочитати номер газети. Щоб не читали генерали, було про їжу. Засмутилися генерали, так як дуже хотіли їсти, а все навколо нагадувало їм про їжу. Тоді вирішили генерали знайти мужика, який зможе їх нагодувати.

Довго блукали по острову генерали. Раптом помітили, що під деревом спить мужик. Накинулися на нього генерали й наказали нагодувати їх. Мужик нагодував вдосталь генералів і просить відпочинок. Генерали відповідають, щоб мужик спочатку зробив мотузку. Мужик виконав цю вимогу. Тоді прив’язали генерали мужика до дерева і лягли спати.

День у день годував мужик генералів. Через деякий час почали генерали тужити про своїх квартирах в Петербурзі. Почали просити мужика, аби той доправив їх додому. Виявилося, що мужик бував в Петербурзі.

Почав чоловік думати, як доставити генералів додому. Змайстрував посудину, посадив у неї генералів і попливли вони до Петербурга. Через деякий час генерали були вдома. Випивши кави, одягнувши однострої, вирушили генерали в казначейство за пенсією. Загребли генерали гроші, але і про мужика не забули, виславши йому п’ятак срібла і чарку горілки.