Моє місто — Череповець

Наше стародавнє місто Череповець стоїть в гирлі річки Ягорбы, що впадає в Шексну, приплив Волги. У нас не найкращий клімат, хоча ми знаходимося в помірному кліматичному поясі. Досить вологе літо, осінь — холодна. Взимку сильні морози бувають рідко.

Череповець — великий промисловий місто Вологодської області з населенням понад 300 000 чоловік.

Початок йому належить у 14 столітті від підстави Воскресенського монастиря, існування якого припинилося у царювання Катерини ll у зв’язку з політикою государині. Мешканці посада при закритому монастирі в 1777 році стали жителями повітового міста Череповця.

Зараз серед великих промислових міст нашої країни Череповець стоїть на дев’ятому місці. У народі Череповець нерідко називають містом металургів. Металургійний комбінат і ливарно-механічний завод визначають життя міста. Це містоутворюючі підприємства. Череповець входить в список мономіст як місто з соціально-економічними проблемами. Розроблено план його розвитку, виділяються кошти.

Розвиток металургійної промисловості негативним чином впливає на екологічний стан нашого міста. Поблизу конвертерного цеху розташовані житлові квартали, і забруднення повітря там особливо відчутно. Хімічні запахи відчуваються навіть у вагонах проходять поїздів. Страждають від брудних стічних вод та річки. У Шексні колись водилося дуже багато різної риби, тепер річка збідніла.

І все ж Череповець привабливий, незважаючи на недоліки. Це гарне місто на широкій річці. З південної сторони місто з’єднується з величезним масивом соснового бору. Це не тільки місце для прогулянок узимку і влітку. Наш бор — легені міста, він вносить здорову струмінь повітря в проблемну атмосферу Череповця. Є у нас і симпатичні парки з атракціонами, де добре проводити час з друзями у вихідний день.

У нашому місті цілком можна отримати гідну освіту. В Череповецькому державному університеті дуже кваліфіковані і вимогливі викладачі, які не поступаються столичним. У студентів життя цікава, насичена. Можна отримати і військову освіту у вищому військовому інженерному училищі. В Череповці багато технікумів і коледжів з різними спеціальностями, є навіть художнє училище.

Можливість культурного розвитку особистості можна реалізувати у палацах культури, філармонії і чотирьох театрах. Образотворче мистецтво в нашому місті любимо, адже Череповець — батьківщина видатного художника Ст. Ст. Верещагіна. У нас є художній музей, дві арт-галереї, будинок-музей Верещагиных. Всього в Череповці одинадцять музеїв різного роду.

У нас діють шість православних храмів і каплиця. На жаль, така ж кількість храмів втрачено. Було б чудово, якщо б їх відновили. Це не тільки краса, відроджені храми вплинули б на життя міста, можливо, сильніше, ніж програма розвитку.