Чому між мрією і реальністю пролягає прірва?

Мрія і реальність – дві протилежні сторони людського життя. Реальність – все те, що нас оточує, мрія – картини, створені уявою. Багато людей відчувають себе так, ніби стоять над прірвою, яка пролягла між цими сторонами. Як виникає прірва між мріями і дійсністю і може людина прокласти через неї заповітний місток? Відповісти на це питання допоможуть твори класиків.

На уроках літератури ми не раз знайомилися з героями, які йшли назустріч мріям. Цей шлях не можна назвати легким, проходячи його, герої усвідомлювали, наскільки дійсність далека від уявних картин. Насправді, цей феномен пояснюється дуже просто. Мрія – щось ідеальне, позбавлене неприємних дрібниць, шорсткостей. Людина бачить перед собою прекрасну картину, робить до неї перші кроки, забуваючи про труднощі. Якщо їх не враховувати, звалитися в ту саму прірву дуже легко.

Наприклад, мріючи про багате життя, люди забувають, що для перетворення цих мрій у реальність потрібно багато працювати, жертвувати своїм часом, свободою, а іноді навіть сім’єю. Якщо людина не готова до таких жертв, місток до «ідеальну картинку» легко руйнується. Впавши у прірву раз, дуже важко навчитися мріяти знову.

Спостерігаючи за героєм оповідання А. П. Чехова «Іонич» Старцевим Дмитром Ионычем, можна помітити, що в його житті було дві мрії. Його серці запалав любов’ю до Катерини Turkinoj. Він почав марити про сім’ї з дівчиною. Однак Катерина Іванівна безжально пограла з почуттями Дмитра Старцева. Спочатку молодик був упевнений, що дівчина відповість йому взаємністю, але потім зрозумів, що помилився. Читач спостерігає, як прірва між дійсністю і мрією розростається з кожною спробою Старцева завоювати серце Turkinoj. Герой постав перед вибором краяти своє серце далі або відмовитися від своїх прагнень. Він вибрав друге. Незабаром Дмитро Іонич присвятив усього себе грошей. Подолати прірву до цієї мрії виявилося набагато легше. Іонич багато працював і незабаром зажив ситим життям. Ось тільки щастя вона йому так і не принесла. Його мрія про достаток перетворилася в реальність, наповнену самотністю.

Пан із Сан-Франциско – герой однойменного оповідання І. Буніна – мріяв про подорожі до Європи, Індії, Європи. Мрія збулася, але для цього чоловікові довелося багато працювати. Коли мрії стали дійсністю, герой зрозумів, що не все так чудово в далеких країнах, як він уявляв. Реальність розчарувала його, так між мріями і дійсністю знову виникла прірва, але вже не матеріальна, а психологічна.

Наведені приклади показують, що людина може подолати прірву між мрією і реальністю, якщо докладе зусиль. Тільки, на мою думку, дуже важливо подумати, а чи варто взагалі прокладати міст до маренням. Може, на тій стороні чекає розчарування?

Таким чином, прірва між мрією і реальністю виникає під впливом життєвих обставин і труднощів. Але людина повинна пам’ятати, що ширина цієї прірви залежить і від нього теж.