Як дитині швидко і легко вивчити таблицю множення: приклади правильних прийомів запамятовування в ігровій формі

Після першого року навчання перед батьками постає проблема, як навчити дітей таблиці множення. Причому зробити так, щоб у маленьких учнів виникло бажання запам’ятати її, а не тому, що так треба. Просте зазубрювання занадто швидко набридне, і продовжити цей процес буде досить складно.

Також, вже доведено, що просте заучування прикладів з часом призводить до того, що деякі їх них занадто швидко забуваються. Спробуємо привести прості прийоми, які допоможуть легко і швидко вивчити таблицю множення.

З чого починати

Відповідаючи на питання, як пояснити дитині таблицю множення, слід відзначити один правильний прийом. Необхідно доступно пояснити, в чому полягає принцип дії.

До того часу, коли приходить час приступати до вивчення прикладів на таблицю множення, діти вже добре розуміють, що таке додавання і віднімання. Тобто, дія множення замінюється додаванням однакових доданків.

Приміром, 3 помножити на 2 – означає, що число 3 необхідно скласти два рази – 3+3. Якщо 5 помножити на 3, то складаємо п’ятірки три рази 5+5+5.

Дуже непогано було б, якщо під час пояснення приклади на таблицю закріплювалися наочними прикладами: «Мама купила Вові і Маші 2 коробки олівців. У кожній коробці по 6 штук. Скільки олівців у двох коробках? Як можна порахувати? 6 плюс 6 одно або 6 помножити на 2. І в першому і в другому випадку отримаємо 12».