Аналіз вірші Симонова «Полярна зірка»

Симонов сам був на фронті в якості кореспондента, пізнав, що таке смерть, навчився цінувати кожну хвилину життя. Роботи автора дуже життєві, красиві і ліричні, вони написані душею і серцем. Вірш «Полярна зірка» було написано в 1941 році. Це лірична поезія, в якій військовий товариш просить написати вірш про коханій жінці. Він погоджується, і ось що вийшло.

Автор зазначає, що супутник не бачив «милих очей та рук» коханої свого військового товариша. Але він знаєте про місце проведення побачень. Його улюблена проживає в «зеленому містечку». Поет також погоджується з тим, що передати почуття через іншу людину простіше, ніж зізнатися у них безпосередньо.

Під Полярною зіркою проходили зустрічі закоханих, і навіть зараз вони сходяться для того, щоб подивитися на цю яскраву крапку на чорному небесному полотні. Кожен вечір вони чекають сходження такої зірки, тому закоханий не втрачає надії на швидку зустріч, він не втратить сміливості в бою. В його душі горить внутрішній вогник, який так необхідний.

Твір написано ямбом, тому воно сприймається легко. При цьому мова чітка, використовується невелика кількість епітетів, які виражають сильні почуття. Автор уникає будь-яких складних оборотів, стилістика тексту максимально проста. Слова звучать просто і красиво, зміст їх зрозумілий кожному. Головна метафора – Полярна зірка, яка освітлює шлях.

У вірші все написано просто, але при цьому зберігається яскравість образів. Ключовим чином є символічна Полярна зірка, яка є символом краси коханої військового товариша, і символом світлого майбутнього, яке чекає попереду. Він сподівається на швидку зустріч зі своєю коханою.

Сам вірш було написано на Рибальському півострові, де добре видно саму яскраву крапку сузір’я Малої Ведмедиці. Автор вірить у те, що його герой точно зустрітися зі своєю коханою незабаром. Це дає військовому товаришеві сили і енергію йти далі, не здаватися, вірити в те, що здійсняться мрії і попереду їх чекає прекрасне майбутнє.

Вірш написано душею, автор робить все, щоб передати почуття свого ліричного героя з точністю і лаконічністю. Симонов вірив у те, що тільки справжня любов може врятувати людину, може дати йому сили для того, щоб вистояти в нерівному бою. Він і сам любив, він і сам знав, як це бути на фронті, тому всі почуття висловив точно, барвисто, яскраво. Багато віршованих робіт автора написані про війну, про життєвої позиції Симонова щодо військових дій. Працюючи кореспондентом на фронті, він отримав прекрасний життєвий досвід, який став в нагоді йому в подальшому. Автор завжди вірив у те, що потрібно бути максимально щирим і чесним з собою та іншими людьми, треба вірити в себе, свої сили і сподіватися тільки на краще. Тільки так можна змусити себе жити і сподіватися на краще.