Яку людину можна назвати «чуйним»?

Чуйним називають людину, яка не відмовляє людям у їхніх проханнях, тобто, відгукується на них. Є люди, які кидають всі свої справи і займаються вирішенням чужих проблем, а є ті, хто, не кваплячись, де-то і не з особливим ентузіазмом, будуть допомагати. Надавати допомогу добре, але бувають такі екстрені ситуації, коли немає часу чекати, допомога потрібна тут і зараз. А під час роздумів, вже трапиться невозвратимое.

Про чуйних людей і їх вчинків згадується у творах літератури. Приклад людської чуйності яскраво описаний в оповіданні Шолохова «Доля людини». Андрій Соколов, який пережив багато важкі моменти, після повернення з війни, побачив хлопчика-сироту і вирішив стати його прийомним батьком. І так було важке час, але він не хочеться залишати Ванюшку в біді. Цей приклад показує, що, незважаючи на жахливі післявоєнні умови, Андрій залишився людиною і проявив найвищу ступінь чуйності.

Зворушливий сюжет твору «Діти підземелля» Короленко розповідає про велике серце маленького хлопчика, який перейнявся небайдужістю і відгукнувся на допомогу дітям. Вони жили без світла, в темній печері, їх оточував камінь. Вася був чуйним хлопчиком, і приносив їм їжу, а для однієї маленької дівчинки випросив ляльку. Дітям підземелля стало набагато веселіше, тому що хоч одна людина допоміг їм, значить, залишилися ще чуйні люди на Землі.

Цей приклад показує, що є люди, яким важко жити, вони перебувають у нестерпних умовах, але все в силах інших людей. Принести те, чого багато у вас, зовсім неважко, але це зможе полегшити життя іншої людини. Це не обов’язково матеріальні блага, навіть розмова з нужденним, допоможе, адже таким людям часто хочеться виговоритися, полегшити свої терзання і випустити їх назовні.

Таким чином, чуйна людина володіє моральними цінностями і готовий жертвувати собою і своїм добробутом заради іншої людини. Не нехтує положенням просящегося, а намагається зрозуміти ситуацію і зробити все, що в його силах, навіть якщо це буде йому на шкоду.

Чуйною людиною бути не просто, але це велика справа – допомагати людям, рятувати їх життя і робити їх положення трохи простіше. Не кожен зможе попросити про допомогу, а чуйна людина побачить безпорадність в очах і побуті. Не боятися братися за будь-яку роботу – під таким девізом живе справжній чуйна людина.