Якими зовні мені бачаться герої роману Толстого «Війна і світ»?

Роман-епопея Л. Н. Толстого «Війна і мир» – галерея яскравих, живих образів. Образна система твору надзвичайно широка, але автор виділяє найбільш важливих героїв, за допомогою яких розкриває центральні проблеми. Зовнішність героїв описана не дуже детально, так як основне авторське увагу звернено на характери і вчинки. Не можна скласти повноцінне уявлення про яке-небудь персонажа, враховуючи тільки зовнішні або тільки внутрішні риси.

Лев Миколайович Толстой описує представників вищих кіл, великих полководців. Зовнішність історичних осіб він відтворює на основі історичних фактів. Протягом усього роману діють Наполеон і Кутузов. Наполеона читач бачить очима окремих героїв. Після прочитання його портретів уява малює невисокого товстенькою чоловічка середніх років, який любить хизуватися в дорогих костюмах. До речі, в часи війни 1805-1807 рр. французький полководець був ще худим, це відображається і в романі. Таким чином, можна стверджувати, що портрет цього персонажа динамічний. Не можна залишити без уваги і гордовите поведінку героя, його гордовитий погляд.

Кутузов – протилежність Наполеона. Російський полководець на момент оповіді вже людина у віці. Він повненький, його обличчя було знівечене шрамом, одне око витік. Цей портрет відомий нам ще з підручників з історії. Наполеон скрашує його рисами характеру. Обличчя полководця часто освітлюється щирою посмішкою, за якою ховаються всі його недоліки. Простота цієї людини розташовує до нього оточуючих.

Помітними персонажами є також Андрій Болконський, П’єр Безухов, Наташа і Петя Ростовы. Кожен з цих героїв має свою родзинку. Андрій Болконський – аристократ, людина середнього зросту гарний зовні. Як виявляється далі, внутрішній світ його не менш привабливий. Князь Андрій відрізняється неабияким розумом, що позначається на його поведінці, жестах, міміці.

Про зовнішність П’єра Безухова перше враження складається, коли читач спостерігає за хлопцем в салоні Ганни Павлівни Шерер. Це огрядний молодий чоловік, який не виділяється красою, але і зовсім негарним його назвати не можна. Він кілька незграбний. Справжнє обличчя героя розкривається далі. Виявляється, що він дуже добрий і чуйний, що затьмарює недоліки зовнішності.

На початку роману Наташа Ростова – підліток. Тринадцятирічна дівчина не дуже красива. Її обличчя трохи псує великий рот. Але Наташа дуже приваблива і безпосередня, що робить її прекрасною. Внутрішня краса осяває обличчя героїні, Коли дівчина дорослішає, її недоліки взагалі перестають помічати, за нею доглядає безліч чоловіків.

Зовнішність деяких героїв побудована на контрасті. Наприклад, в сім’ї Курагиных повними протилежностями є мати і донька. Мати некрасива, трохи повненька, її дочка Елен, навпаки, дуже красива і витончена, має мармурове тіло. З-за цього Аліна Курагина заздрить власної дочки. За красою ж Елен ховається «потворна» душа.

Представники простого народу грають у романі «Війна і мир» другорядну роль, однак автор дає можливість яскраво уявити зовнішність і душу. Наприклад, Лев Миколайович створює образ Тихона Щербатого. Це чоловік середніх років, високий і міцний. В його ході відчувається сила. Тихон негарний: його обличчя порыто шрамами від віспи, у роті не вистачає одного зуба, з-за чого і «Щербатий». Але ця людина приємний у розмові, з його обличчя майже не сходить щира посмішка.

Як бачимо, Л. Н. Толстой не малює ідеальних героїв. Кожен має свої вади, а от наскільки сильно вони проявляються залежить від натури і вчинків персонажа.