Як переконати людину відмовитися від помсти?

Помста ніколи не приносить нічого хорошого. Люди, засліплені жадобою відплати, рідко замислюються про наслідки. І добре б вчасно зупинитися, ось тільки їм у моменти емоційного напруження зовсім не до цього. В такі хвилини месникам потрібен той, хто зуміє переконати відмовитися від страшних вчинків. Тим не менш, на словах це здається справою нескладною, а ось в реальності навпаки. Як же переконати людину відмовитися від помсти?

Думаю, спочатку треба врахувати характер людини, який відважився ступити на шлях помсти. Є люди, які легко відходять і достатньо декількох аргументів, для того, щоб вони відмовилися від необдуманого рішення. Якщо ж людина запальна і злопам’ятний, доведеться потрудитися, щоб переконати його відмовитися від помсти. Я вважаю, що спочатку потрібно з’ясувати, що викликало бажання помститися. Якщо ситуація дріб’язкова, треба показати це, довівши, що розплата принесе лише клопіт. Добре б також розповісти меснику, як помста може відбитися на його родині.

У літературі є й сюжети, які показують, що може змусити людину відмовитися від помсти. В романі А. С. Пушкіна «Дубровський» розповідається про юнака, який збирається помститися за смерть батька. Він хитрістю пробирається в маєток Троекурова, дії якого стали причиною смерті Дубровського-старшого. Володимир Дубровський був налаштований рішуче, продумав все до дрібниць, але до кінця справу так і не довів. Що ж змусило його відмовитися від помсти?

Щоб пробратися в будинок ворога, герой прикинувся вчителем французької мови, якого Троєкуров найняв для позашлюбного сина Сашка. Сталося несподіване: Володимир закохався в Машу Троекурову. Почуття виявилося взаємним. Здається, любов витіснила з серця юнака ненависть і жага помсти. Він знайшов у собі сили зізнатися, дівчині, хто він такий. Дубровський сказав Маше, що пробачив її батька, відмовившись від помсти заради неї. Будинок, в якому жила кохана став для героя священним місцем.

Цей приклад показує, що любов може змусити відмовитися від помсти, навіть якщо для розплати були дуже серйозні причини.

Головний герой оповідання Ст. Солухина «Месник» збирався помститися своєму доброму другові. Хлопців вивезли в поле збирати картоплю. Хлопці раділи теплу погоду і почали грати в гру. Під час забав головний герой відчув, як хтось вдарив його у спину. Хлопчик озирнувся і помітив, як від нього тікає Вітька Агафонов, його друг. Це він кинув у нього грудку землі. Потерпілий вирішив помститися, побивши кривдника в лісі. Герой запроси л одного в ліс. Там хлопчаки почали грати, купатися, смажити на багатті гриби. Образа дуже скоро забулася, а хлопці залишилися друзями.

Цей приклад показує, що бажання помститися, викликане якоюсь дрібницею, швидко зникає. Навіть переконувати відмовлятися від розплати іноді не доводиться. Той, хто дорожить дружбою, ніколи не буде підло мстити.

Можна зробити висновок, що найбільш переконливий аргумент змушує відмовитися від помсти – любов, адже вона здатна боротися зі злістю і наповнювати душу світлом.