Аналіз вірші Юнни Моріц «Воплі»

Крик душі завжди чує той, кому знайома біль. Юнна Моріц постаралася розповісти про свої страждання. Її невеликий вірш показує світ у не найкращому світлі. Вона представила його, як хворого в лікарні, який знищує вічне, знищує слово. «Воплі» – це складна психологічна робота, що має приземленість. Заради того, щоб її думки були почуті дітьми, вона змогла трохи спростити свої страдательные слова. Цікаво, чому ж поетеса звернулася до дітей, до нас? Невже дорослі гірше зрозуміють проблему зникаючого слова?

«Воплі» розкривають жорстку реальність, де поступово зникає значущість слова. Це не говорить про те, що через сто років ми забудемо, як говорити. Вона копнула набагато глибше. У розумінні терміна «слова», я у власній голові побачив написане на аркуші паперу слово «мама». Спочатку не зміг зрозуміти, чому слова Моріц вплинули на мене саме так. Ясно, як Божий день, що вірш про те, як швидко зникають поезія в цьому світі. Я трохи задумався про наведеному образі. Виявилося, що під час читання я думав не про те, що скоро пропадуть поети, а про писемності. Як показує практика, сучасний світ потроху відмовляється від рукописів. Більшість видань перестають приймати вірші і розповіді людей у вигляді написаного в зошиті матеріалу. Їм подавай надруковане. Ось, що в першу чергу я побачив.

Перші рядки показують сильне протиріччя – «Поетів немає! Поетів тьма!» Вона намагається показати цим, що велика кількість сучасних творчих людей гинуть із-за власного бажання принести нове мистецтво. На їх заміну прийшли люди, які готові створювати вірші, оповідання заради догоджання публіки, заради прибутку. Наплювавши на всі цінності, такі люди не намагаються нічого нового піднести. У першому випадку, поетеса кричить на весь світ про те, що література, думки і творчість не можуть підлаштовуватися під сучасні бренди. Це подібно польоту птахи. Ніхто ж не вказує їй, як літати.

Другий випадок являє нам прогнилих людей, які підлаштовуються під систему, щоб мати вигоду. Вони створюють бренди. Вони схожі на літак. Їх політ повністю контролюється. Так, вони намагаються бути схожими на справжніх птахів, але це не виходить.

Для Юнни Моріц останньою надією є діти, яким неможливо пояснити про те, що необхідно жити за брендами. «Повернути кураж! А як крихітки?..» – чітко видно, що жінка звертається до дітей, зовсім ще малюкам. Адже вони єдині, хто здатні створювати світ. За ними нове життя, за ними покоління.

Поєднавши тему та ідею створення цього вірша легко виділити головних персонажів. Ними є діти. Всі питання, всі вигуки задані під час діалогу з дітками. Поетеса вірить у те, що справжні поети можуть повернутися в наш світ, але для цього необхідно правильно розставити пріоритети у вихованні нового покоління. Створюються бренди в залежності від чільних інтересів підростаючого покоління. Якщо ж вони будуть мати правильні образи, правильні орієнтири, то коли хтось напише – «Поети є! Поетів тьма!» І тоді Юнна Моріц зрозуміє, що її «воплі» почуті.