Твір опис за картиною В. М. Максимова «Все в минулому»

Геніальним російським художником, який залишився в моїй пам’яті, є Максимов В. М. Від його руки було написано стільки чудових картин і всі вони наповнені якимось сенсом. На полотнах ми бачимо не просто зображення, а цілу історію, яка може нам розповісти про життя намальованих персонажів.

Ось, наприклад, картина «Все в минулому». Якщо заглянути глибше, то можна знайти свій сенс. На полотні ми бачимо двох жінок. Вони вже давно не молоді і забули про свої юні роки. Однією жінкою є бариня. Вона сидить на великому кріслі, а біля неї, на сходах будинку розташувалася економка.

Ці жінки провели свої життя разом. Так, вони знаходилися в різних чинах. Бариня постійно роздавала накази і вказівки, переважало над оточуючими, лаяла прислуг за неправильно виконану роботу. А економки, в свою чергу, недолюблювали свою господиню. Але так влаштований світ. З часом, з віком, обидві жінки настільки звикли один до одного, що стали хорошими приятельками, а може і подругами. Тепер, у своїй старості, вони проводять багато часу разом, не маючи секретів, не приховуючи таємниць. А чого вже приховувати. Все, що було, вже в минулому. Вони просто насолоджуються тихій погодкой, устаивая невеликий полудень біля ганку свого будинку.

Бариня вирішила трохи подрімати і відпочити на кріслі. А економка, за своєю звичкою постійно працювати, сіла за в’язанням.

Поруч зі сплячою барыней зображений пес. Він теж давно не молодий. За все життя, він багато разів рятував і оберігав будинок барині і тепер може просто полежати і погрітися на теплому сонечку. Вся небезпека вже позаду, в минулому.

Ця картина наповнена спокоєм і умиротворенням. Автор використав теплі, приємні колірні гами, щоб передати нам затишок того сонячного дня, який порадував і бариню, і економку і навіть старого пса. Навколо будинку цвітуть кущі з чудовими синіми квіточками. Їх солодкий аромат заповнює повітря біля будинку. Все добре і Все тихо. Атмосфера картини передає всі ці почуття і нам. Майстерність автора робить її реалістичною і привабливою для оточуючих.