Твір мініатюра на тему Золота осінь: опис осінньої природи в художньому стилі

Осіння природа надихала багатьох творчих людей: письменників, художників, музикантів, скульпторів. Твір-мініатюра на тему «Осінь» може описувати не тільки красу природи, але і особливості настрою, пов’язані зі зміною погоди, а також вплив зміни пір року на життя лісових тварин і рослин.

Золота осіння пора

З настанням осені природа перетворюється. Дерева одягаються в золоті, лілові, багряні шати. Небо стає бляклим, але все ще залишається теплим, завдяки сяйву останніх променів, що минає сонця. Але саме такі фарби надають осені неповторну красу, особливу атмосферу і настрій.

Це час року — сезон збору врожаю з полів і городів. Це ще одна причина для того, щоб вважати його справді золотою добою, адже в давні часи їжа була буквально на вагу золота.

Твір на тему «Осінь»

Початок осені – найбільш прекрасна і чарівна пора. Вона створює особливий настрій: одночасно урочисте і сумне.

Буйство фарб вражає уяву, але це так швидкоплинно. Адже ми знаємо, що воно триватиме недовго. Дерева скидають строкате листя і незабаром почнеться сувора зима.

Середина сезону супроводжується тривалими проливними дощами, дні поступово скорочуються, а тривалість ночі збільшується. Остання золоте листя опадає з дерев.

Кінець цього часу року похмурий і морозен. Опале золотиста, багряна, коричневе листя скута інеєм. Але це не заважає осені зберігати чарівність і сумну принадність.

Важливо! Пам’ятайте про те, що природа ранньої і пізньої часом відрізняється, тому в оповідання можуть міститися різноманітні опису. Учням молодших класів рекомендується писати твір на тему «Золота осінь», а старшокласникам краще торкнутися взаємозв’язок настрою і осінньої погоди.

Запах осені

Осінь – дивовижна пора. У ній все особливе: і природа, і погода, і атмосфера, і навіть створюється якийсь особливий настрій. Емоційний стан людини також змінюється разом з природою.

Запах осені — особливий. Вона пахне опалим, гниючими листям, сирої від проливних дощів землею, мокрим асфальтом. Але в той же час її аромат свіжий, підбадьорливий і морозний.

Як правильно писати твір-міркування

По-перше, варто приділити особливу увагу опису особливостей цього часу року:

  • Як змінюється природа і життя людини?
  • Осінній настрій, яке воно?
  • Можна звернутися до оповідання в художньому стилі, привести приклади з літератури.

По-друге, слід використовувати стійкі словосполучення епітети і метафори:

  • свинцеві хмари;
  • золота, янтарна, кришталева;
  • красуня-осінь;
  • настала сувора, плакуча, глуха, довга, жорстка, дзвінке, руда, глибока, похмура, сувора, погана, полум’яна, красномовство, писана, сира, темна, тепла, студена, чудова, прозора, сильна, тужлива осінь і т. д.

Користуючись цими простими порадами, можна скласти красивий і точний текст, присвячений опису цього дивовижного, прекрасного часу року. На тему осені твір писати досить легко, оскільки можна вибрати будь-який стиль оповіді.

Твір-опис

Чому ж саме осінь вважається найбільш цікавим, неповторним часом року? На це питання легко відповісти, виглянувши у вікно в осінню епоху.

Що ж ми побачимо по той бік скла? Прекрасне, дивовижне поєднання яскравих кольорів і фарб, важке, похмуре, безлике небо, які так гармонійно і врівноважено виглядають разом.

Ми побачимо людей, які займаються землеробством. Який багатий урожай вони зібрали! Фрукти і овочі, зірвані з грядки, додають ще більше кольору в осінній пейзаж.

Ще одна відмінна риса похмурою і строкатою пори – перелітні птахи. Вони збиваються у великі і маленькі зграї і відлітають зимувати в теплі краї.

Після того, як наші краї покинули птахи, а останні листя опало з дерев, — зима не за горами.

Опис дерев

Тут все чудово, а особливо осіння природа. Дерева змінюються, змінюється колір листя. Листя набувають густий, глибокий, яскравий колір: світло-зелений, жовтий, помаранчевий, бордовий, болотний, коричневий.

Як шкода, що ця краса недовговічна, адже листю потрібне сонячне світло. А тим часом, дні стають все коротшими і коротшими, тому листя з дерев незабаром опаде. Після того, як гілки повністю розкриються, стане зовсім сумно і сумно.

Увага! Опису дерев є невід’ємною частиною твору-опису або твору-міркування на осінню тематику.

Осінній настрій

В осінню пору змінюється все, і навіть настрій. Коли триває «бабине літо», душа радіє останнім спекотних днів. Живеться легко і безтурботно, нас переповнюють позитивні емоції.

Коли починається похолодання, нам стає трохи сумно і сумно. Краса природи повільно згасає. Дивишся на цей сумний пейзаж, і сам мимоволі віддаєшся похмурим роздумам.

Можна зробити висновок, що осіння природа впливає на настрій людини.

На цю тему краще писати текст-міркування. Опис осені в художньому стилі більше передає красу навколишнього пейзажу.

Опис у художньому стилі

Осінь – вразливе і дивовижне час року, тому воно привертає увагу творчих діячів.

У Олександра Пушкіна цей сезон постає як «сумна пора», у Бориса Пастернака – «казковий чертог, всім відкритий для огляду», у Олексія Плещеєва – «нудна картина». Іван Бунін захоплювався красою осіннього лісу: «Ліс, точно терем розписної, ліловий, золотий, багряний, веселою, строкатою стіною стоїть над світлою галявиною.»

Існує безліч картин, на яких зображена чудова осіння природа. Це полотна Левітана, Полєнова та інших авторів. Цей сезон – сама чудова пора. Вона гідна того, щоб присвячувати їй самі прекрасні твори мистецтва у світі.

Як писати твір

Твір на тему: «Осінь в лісі»

Висновок

Можна зробити висновок, що осінь саме дивне, чарівне, чудове і чарівне час року. Цей сезон особливий: затишний, змушує замислитися про щось глибокому, вічне. Також варто відзначити надзвичайну красу згасаючої природи. Текст-опис «осінь дивовижний час року» можна написати за короткий час, надихнувшись пейзажем за вікном, красивою картиною або фотографією.