Аналіз вірша Мандельштама «Трохи мерехтить примарна сцена… »

Деякі віршовані роботи Осип Емільович присвячував історичним подіям, які коли-то давно сталися і торкнулися увагу автора.

Віршована робота «Трохи мерехтить примарна сцена… » описує події далекого 1859 року. Саме в цьому році в Петербург удостоїлася приїхати всесвітньо відома діва – Анджолина Бозио. Вона чудово, феєрично виступила на кожному своєму концерті, вона заслужила масу овацій і оплесків. Однак, знаходячись тривалий час в холодних приміщеннях театру, жінка захворіла і померла від запалення легенів. Ось така дивовижна доля, якої ніхто з нас не має права керувати.

Однак Мандельштам не робить акценти на трагічну загибель співачки. Він більше розмірковує над її творчим шляхом. Кожен рядок вірша ніби вибудовує ланцюжок реалістичних подій. Сніг скрипить, біля театру зібралися чорні карети, кожна з яких прогрівається пічкою. Люди з вищих кіл поспішають в будівлю театру. Під своїми хутрами вони ховають прекрасні квіти троянди, які потім будуть подаровані прекрасної діви.

Приїзд такої знаменитої особистості сколыхнул Петербург. Але, Осип Емільович точно подмелит, що особисто для нього милею рідну мову, ніж твори закордонної співачки.

Поет шкодує Анджолину, адже вона так старанно виступала, вона намагалася подарувати кожному слухачеві задоволення від своїх концертів. Проте холодний Петербург влаштував їй суворий прийом, відібравши життя.

Мандельштам не проявляє гострого співчуття, адже вважає, що заради мистецтва і творчості можна розпрощатися навіть з власним життям. А безсмертя буде заслужено завдяки таланту.