Образ України у повісті Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»

У збірці повістей «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» Миколи Гоголя центральним образом є сама Україна. Країна дитинства займала в житті автора важливе місце завжди. Пісні і казки народу, навіть його побут – все було овіяне чарами для письменника. Любов до України, а так само інтерес до життя народу стали поштовхом для написання твору «Вечори на хуторі поблизу Диканьки».

Микола Гоголь чудово знав, як живе український народ, знав його творчість. Образ хутора був овіяний для нього чарами. Батько залучав його до рідного фольклору. Гоголь дуже любив дивитися театральні виступи, захоплювався чарівним вертепом. З дитинства Гоголь всотав звичаї та повір’я українського народу. У характері письменника спостерігається яскрава українська риса – за допомогою гумору боротися з пороками. Завдяки гумору та поетичності «Вечори» стали шедевром світової літератури.

Образ України у всьому: і в чудових пейзажах, і в менталітеті народу. Заслуга Гоголя в тому, що він розкрив Україну для всього світу – прекрасну і велику з її волелюбним народом з широкою душею.

Літературний критик Ст. Бєлінський високо оцінив твір, назвавши його поетичними нарисами Малоросії. У «Вечорах» Гоголя природа особливо прекрасне, життя жителів хутора має свою чарівність.

У повістях автор поєднує два світи: реальний і фантастичний. Автор правдиво відображає, як звичайне життя жителів хутора дуже природно доповнюється повір’ями, легендами. Два світи гармонійно існують, що доводить Микола Гоголь.

Образ України важко уявити без пісні. Письменник використовує багатий пісенний репертуар у своєму збірнику. Адже в піснях відображається характер народу і його прагнення. Де як не тут найбільш тонко відображається душа людини.

Гоголь вірив в Україну, а значить, вірив в людину. Якимсь еталоном мужності і волелюбності для нього були запорожці. Образи запорожців, захисників України, ми неодноразово зустрічаємо в збірці. Письменник захоплюється їх силою і нескореністю характеру. Український козак так само смекалист, завдяки чому долає різні труднощі. Так, наприклад, в образі Вакули, ми бачимо справжнього козака – кмітливого, сильного і доброго.

Хоча варто відзначити, що не всі персонажі гордо носили звання козаків. Багатий Чуб занадто пихатий і цінує тільки гроші, пузатий Пацюк проводить час у ненапруженій ліні і знахарстві. Але ці негативні персонажі тільки ще більше відтіняють позитивні якості головних героїв.

Образ України в збірці показаний автором багатогранно. Те, як Гоголь зумів майстерно описати життя простого народу, передати чарівність звичайного життя, красу природи і людських почуттів, високо оцінив Олександр Пушкін, сонце російської літератури.

Образ України включає в себе приголомшливі образи простих людей, в яких поєдналися кращі якості, притаманні українському народу – доброта, вільнодумство, любов до вітчизни, розум, моральність.