Аналіз вірша Пушкіна «Аріон»

Події грудня 1825 року назавжди змінили світогляд Олександра Пушкіна і змусили його по-новому поглянути на роль поета в суспільстві. Він зрозумів, що віршовані роботи, наповнені певним змістом, можуть стати справжньою зброєю, здатним підняти маси на боротьбу. Знову і знову аналізуючи повстання декабристів, Олександр Сергійович пише вірш «Аріон». Сталося це в 1827 році.

Вірш «Аріон» було написано з використанням такого літературного прийому, як алегорія. В основу даної віршованій роботи лягла давньогрецька легенда про Аріона. Він був співаком, який виконають ліричні балади перед знатними персонами. За це вони щедро нагороджували його. За легендою, після одного з таких виступів ірини фаріон отримав скриня зі скарбами, але на зворотному шляху був пограбований моряками і викинутий за борт. Ариону вдалося врятувати своє життя, завдяки приплывшему дельфіна.

У вірші «Аріон» Пушкін порівнює себе з давньогрецьким співаком, але трохи видозмінює сюжет легенди. Він так само, як і Аріон, пливе на кораблі, але члени корабля йому не вороги, всіх об’єднує одна мета. Кожен член команди виконував свою роль: хтось «парус напружував», а хтось «він наголошував у глиб потужні веслы». Пушкіну була відведена роль безтурботного співака.

Якщо звернутися до історії, то можна дізнатися, що Олександр Сергійович був особисто знайомий з багатьма декабристами. Його творчі роботи були натхненням для них і змусили почати боротьбу з російським самодержавством.

На жаль, повстання декабристів було жорстоко придушено. Репресії влади проти декабристів Пушкін порівнює з «вихором гучним», який забрав життя «кормщика і плавця». Сам же поет був викинутий на берег».

Дивним чином Пушкіну вдалося не потрапити під репресії царської влади. Цьому є декілька пояснень, але найбільш вірогідним є те, що декабристи, усвідомлюючи, яку користь можуть принести літературні роботи Олександра Сергійовича суспільству, приховали справжню дату початку повстання.

Варто зазначити, що Пушкін все одно не відступив від своїх ідей. Просто він став мудрішим і передбачливим. Підтвердженням цих слів став вірш «Аріон», написане через два роки після тих кривавих подій.